banner211

İpekyolu Belediyesinden “Balıkçılar Çarşısı” projesi

Van’ın merkez İpekyolu Belediyesi tarafından balıkçı esnafını sevindirecek “Balıkçılar Çarşısı” projesinin tanıtımı yapıldı.

İpekyolu Belediyesinden “Balıkçılar Çarşısı” projesi

İpekyolu ilçesine bağlı Vali Mithat Bey Mahallesi sınırlarından geçen Akköprü Deresi kenarında kurulacak ve bu sene bitirilmesi hedeflenen “Balıkçılar Çarşısı” projesi hayata geçiyor. Belediye binasında gazetecilerle bir araya gelen İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Sinan Aslan, proje hakkında bilgi verdi. Projenin büyük bir takdir topladığını ifade eden Kaymakam Aslan, “Koçibey Caddesi’ndeki gereksiz parkların önüne geçmek için bir çalışma yürüttük. Aynı zamanda bu cadde üzerinde satış yapan balıkçılar vardı. Bu da görüntü ve koku açısından bazı sıkıntılara neden oluyordu. Bunu da bertaraf etmek için bir proje oluşturduk. Akköprü’de yer alan parkta ‘Balıkçılar Çarşısı’ için bir çalışma düşündük. Bu çalışmada oluşturulan projede 14 dükkan düşünüldü. Projeyi bu sene bitirmeyi amaçlıyoruz. Balık pişirme yerleri, ön tarafında satış yerleri ve bir peyzaj alanı olacak. Bunu yaparken projeye entegre bir bisiklet yolu düşündük. Bunun güzel bir proje olduğunu düşünüyorum. İnşallah bundan sonra seyyarla mücadelede alternatif yerler üretebilirsek rahatlamış olacağız” dedi.

İHLAS HABER AJANSI

YORUM EKLE
YORUMLAR
Sayın kaymakamımız.
Sayın kaymakamımız. - 6 ay Önce

SAYIN KAYMAKAMIM BASINDA ÇOK KEZ HABER OLMASINA RAĞMEN HİÇBİR ADIM ATILMAYAN BİRKAÇ HUSUSU SİZE VE ŞEHRİMİZİN YETKİLİLERİNE ARZ ETMEK İSTİYORUM. ■ AKKÖPRÜ DERESİNDE SU DEBİSİNİN DÜŞÜK OLDUĞU BU AYLARDA DERENİN BAŞINDAN GÖLE KADAR TEMİZLENMESİNİ, KANAL TABANININ BETONLANMASINI, KANAL ÇEVRESİNDE ISLAH, YENİLEME VE YEŞİLLENDİRME YAPILMASINI ACİLEN İSTİRHAM EDİYORUZ. KANAL ÇOK KÖTÜ BİR DURUMDA. GÖLE PİSLİK, ÇÖP VE ATIKLAR KARIŞIYOR. DSİ, VBB ve İPEKYOLU BELEDİYESİ BU SORUNU BİRLİKTE HALLEDERLERSE İYİ OLACAK. HEMEN HER VANLININ KONUŞTUĞU BİR SORUNDUR BU.

Şehrimizde bunların eksikliğini yaşıyoruz
Şehrimizde bunların eksikliğini yaşıyoruz - 6 ay Önce

# Balıkçılar Hali. # Köfteciler Carşısı # Kitapçılar ve Sahaflar Çarşısı. # Mahallelere Kapalı Semt Pazar Yerleri # Büyük, modern ve yeni bir Sebze -Meyve Hali

Van
Van - 6 ay Önce

Doğrudan verdiğiniz işlerle 3 tane balıkçılar çarşısı yaparsınız

banner201