banner211

İpekyolu Belediyesi’nin vatandaşlara 2 dilde verilen mini konserleri devam ediyor

Korona virüs sebebiyle dışarı çıkamayan vatandaşlara İpekyolu Belediyesi tarafından verilen sokak konserleri tüm hızıyla devam ediyor.

İpekyolu Belediyesi’nin vatandaşlara 2 dilde verilen mini konserleri devam ediyor

İpekyolu Belediyesine bağlı Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, hafta sonu sokağa çıkma kısıtlamaları sebebiyle evlerinde kalan ilçe sakinlerinin keyifli vakit geçirmesi için soğuk havaya rağmen müzik sistemli araçlarla cadde ve sokaklarda her hafta sonu mini konser düzenliyor. Vanlı müzisyenlerden oluşan grup, bu hafta da Halilağa Mahallesi ile Hafıziye Mahallesi Gölbaşı Caddesi’nde müzik dinletisi gerçekleştirirdi. Türkçe, Kürtçe hareketli şarkıların seslendirildiği konsere mahalle halkı da balkonlara, pencerelere çıkarak ellerine mendil alarak halaylarla, alkışlarla eşlik ederken bazı vatandaşlar da belediyenin sosyal medya hesaplarından istek parça talebinde bulundu. Müzik grubu da bu istek parçaları seslendirdi. Birçok kişi ise ellerindeki cep telefonuyla eğlenceli anları dakikalarca kaydetti. Ayrıca konserin bir kısmı da belediyenin sosyal medya hesaplarından canlı yayınlandı. Mini konserde yetkililer tarafından sık sık “Evde Kal” ve “Sosyal Mesafe” çağrısı da yapıldı.

“VATANDAŞLAR İPEKYOLU BELEDİYESİNE TEŞEKKÜR”

Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü yetkilileri ise mini konser etkinliğinin kısıtlamalar sona erene kadar her hafta sonu farklı mahallelerde ve sokaklarda devam edeceğini belirterek, bu zorlu süreçte vatandaşları yalnız bırakmayacaklarını ifade ettiler. İlçe sakinleri de, etkinlikten duydukları memnuniyeti dile getirerek, belediye çalışanlarına teşekkür etti.

İHLAS HABER AJANSI

Güncelleme Tarihi: 25 Ocak 2021, 12:01
YORUM EKLE
YORUMLAR
Vanly
Vanly - 1 ay Önce

Milleti bu konserlerle avutamazsınız. Başka bir iş bilmiyor musunuz? Çok saçma bir hizmet. Düşünenleri tebrik ederim. Muhteşem bir zekaya sahipsiniz

Kul hakkı
Kul hakkı - 1 ay Önce

O evlerde uyuması gereken hastalar olabilir yaşlılar olabilir yeni doğan bebekler olabilir böyle hizmetimi olur

ttttt
ttttt - 1 ay Önce

çok kalabalık bir ortam.

banner201