İPEKYOLU MECLİSİ FLAMİNGOLARI VETO ETTİ

Her yıl Erçek Gölü’nde düzenlenen Flamingo festivali, bu yılda İpekyolu Belediyesi tarafından düzenlenmesi planlanıyordu. Ancak başta Şengal olmak üzere Ortadoğu da yaşanan katliamlardan dolayı İpekyolu Belediye Meclisi, flamingo festivalini iptal etti.

İPEKYOLU MECLİSİ FLAMİNGOLARI VETO ETTİ

İpekyolu Belediye Meclis toplantısı 3’ncü oturumu Meclis Başkanvekili Cevdet Altındağ, DBP’li ve AK Partili encümenlerin katılımıyla başladı. Meclis bünyesinde kurulan Kültür Sanat ve Turizm Geliştirme Komisyonun tarafından yapılan çalışmalar sonucunda İpekyolu sınırları içerisinde bulunan Erçek Gölü’nde Flamingo Festivali yapılması planlanıyordu.

KOMİSYON İPTAL KARARI ALDI

Festival için hazırlanan komisyon raporu mecliste okundu. Kültür Sanat ve Turizm Geliştirme Komisyon Başkanı DBP’li Emine Yarat, komisyon olarak festivalin yapılmaması konusunda hem fikir olduklarını, meclisinde komisyonun bu kararını dikkate almasını istedi.
Yarat, kararlarından vazgeçme nedeninin Şengal katliamı olduğunu belirterek, “Bir taraftan kardeşlerimiz, çocuklarımız katledilirken bizim şenlik yada festival düzenlememiz doğru olmaz. Şengal ve Rojava’da İŞID çeteleri barbarca halkımızı katlediyor. Şengal halkımızın acısını paylaşıyor ve bu katliamları kınıyoruz.” Dedi.

OY BİRLİĞİ İLE İPTAL EDİLDİ

DBP’li meclis üyesi Beritan Taha ise festival için harcanacak paranın Şengal halkına gönderilmesinin daha uygun olacağını belirti. Meclis Başkanı Cevdet Altındağ Komisyonun bu tutumunu oylamaya sundu. İpekyolu Belediye Meclisin oylamasına sunulan Flamingo festivali oy birliği ile iptal edildi.


(ŞEHRİVAN)

Güncelleme Tarihi: 05 Eylül 2014, 12:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER