banner211

İpekyolu'nda parklara çirkin saldırı!

Son dönemlerde ardı arkası kesilmeyen parklara ve yaşam alanlarına saldırılar hız kesmezken bir düşmanca saldırı da İpekyolu Belediyesi sınırlarındaki çocuk parkına yönelik gerçekleşti. Parka saldıranlar duvarları yıktı, park gereçlerini parçaladı.

İpekyolu'nda parklara çirkin saldırı!

Van’ın İpekyolu İlçesi sınırları içerisinde bulunan iki parka kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından zarar verildi. Parklardan birinin ihata duvarı da zarar gördü.

“DİCLE İDRAK VE YALIM EREZ PARKI’NA ZARAR VERDİLER”

İpekyolu ilçesi Şerefiye Mahallesi’nde bulunan Dicle İdrak Parkı ile Yalım Erez Mahallesi’nde bulunan Yalım Erez Parkı kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce tahrip edildi. Yalım Erez Parkı’ndaki kauçuk zemini parçalayan kişiler, park içerisinde bulunan çeşitli malzemeleri, çöp kutularını, oyuncukları da kırdı. Kimliği belirsiz kişiler yine ilçe sınırları içerisinde bulunan Dicle İdrak Parkı’nın ihata da duvarını yıktı. Özellikle çocukların ve vatandaşların rahatı ve güveni için yapılan parkların, oyun gruplarının ve malzemelerin tahrip edilmesi kimi vatandaşların da tepkisine neden oldu.

“BU İŞİN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ”

İpekyolu Belediyesi tarafından yapılan açıklamada, "Park ve Bahçeler Müdürlüğümüz tarafından İpekyolu ilçemizi daha yeşil bir görünüme kavuşturmak, çocuklarımıza nitelikli oyun alanları oluşturmak için inşa ettiğimiz, vatandaşlarımızın ortak kullanım alanı olan parklara zarar veren kişi veya kişiler ile ilgili gerekli tahkikat başlatıldı. Güvenlik kameralarından alınacak görüntüler eşliğinde tespiti yapılacak kişiler hakkında kamu malına zarar vermekten gerekli hukuki süreci başlatacağız.” denildi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Erdal
Erdal - 5 ay Önce

Rabbim bunu yapanların canından, cananindan, canlarının en çok yandığı yerden çıkarsın hainler ömür boyu muvaffak olmayacaksınız.

Metin 65
Metin 65 - 5 ay Önce

Yazık vAllahi ipekyolu belediyesini tebrik ediyorum ne olursa olsun ayrım yapmadan parklar yapıyor edremit belediyesi örnek alsın Memur-sen Toki kaç yıldır park yapımı tamirat tadilat yok

banner201