İRANLILARA 'SICAK' KARŞILAMA

Van Büyükşehir Belediyesi, Kapıköy Sınır Kapısında iki gün içinde yaklaşık 3 bin İranlı turiste sıcak çorba ikram etti.

İRANLILARA 'SICAK' KARŞILAMA

Van Büyükşehir Belediyesi, Kapıköy Sınır Kapısında iki gün içinde yaklaşık 3 bin İranlı turiste sıcak çorba ikram etti.

 

Tatil için kente gelen İranlı turistler için Van Büyükşehir Belediyesi bir dizi çalışma başlattı. Nevruz tatillerini Van'da geçirmek için gelen turistlerin kentte rahat etmelerine yönelik tedbirler alan Van Büyükşehir Belediyesi, Kapıköy Sınır Kapısında da iki gün içinde yaklaşık 3 bin kişiye sıcak çorba ikram etti.

 

 

Van Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal Daire Başkanlığınca organize edilen çalışmalarda, İranlı turistler için başlatılan hizmetler büyük memnuiyet uyandırdı. Belediye tarafından şehir merkezindeki caddeler ışıklandırılırken, "Van Shopping Fest" kapsamında da Farsça ve Türkçe olarak hazırlanan binlerce tanıtım broşürü dağıtıldı.

 

Kapıköy Sınır Kapısında başlatılan çalışmalarda ise, çevre temizliği yapılarak tüm alan itfaiye ekiplerince yıkandı. 30 kamyon çöp ve hafriyat toplanırken, İran'dan gelen turistlerin iyi ağırlanması için tedbirler alındı. Alo 153 Zabıta hattına her türlü şikayetlerin günün 24 saatinde iletilebileceği ve turistlere yönelik olumsuz davranışların önüne geçilmesi hedefleniyor.

 

Belediyenin ‘Mobil Çorba Dağıtım’ aracının Kapıköy Sınır Kapısında sıcak çorba dağıtması İranlılardan büyük takdir gördü. Çorba almak için aracın önünde bekleyen İranlı turistler, Van Büyükşehir Belediyesine bu hizmetinden dolayı teşekkürlerini Kültür ve Sosyal Daire Başkanı Sinan Bağlı'ya ilettiler. Bağlı, “Sayın Valimiz ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekilimiz İbrahim Taşyapan ile Genel Sekreterimiz Mustafa Yalçın'ın direktifleriyle turistlere yönelik bir dizi çalışma başlattı. Onların şehrimizde huzurlu bir tatil geçirmelerine yönelik her türlü tedbiri alıyoruz. İlimizin tanıtımına yönelik materyaller dağıtırken, caddelerimizi ışıklandırdık, çevre düzenlemesi ve temizliği yaptık. En önemlisi gelen misafirlerimize iki gün boyunca sıcak çorba ikramında bulunduk. Zabıtanın da bu süre içinde denetimleri arttırıldı. Esnafımızdan ve halkımızdan misafirlerimize karşı duyarlılıklarını arttırmalarını istiyoruz." Dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 20 Mart 2017, 09:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER