banner211

İşçiler halay çekerek cadde ve sokakları temizledi

İçişleri Bakanlığının korona virüs ile mücadele amacıyla valiliklere gönderdiği genelge kapsamındaki tedbirlerin 21 Kasım Cumartesi saat 20.00 itibarıyla uygulanmaya başlanmasıyla İpekyolu Belediyesi ekipleri, sessizliğe bürünen cadde ve sokaklarda halay çekerek temizlik çalışması yaptı.

İşçiler halay çekerek cadde ve sokakları temizledi

Uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması dolayısıyla Van'da araç ve insan yoğunluğu en düşük seviyeye indi. Cadde ve sokakların boş olmasını fırsat bilen İpekyolu Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğüne bağlı ekipler de Halilağa Mahallesi Gölbaşı Caddesi’ni süpürerek temizledi.


 


Türküler ve halaylar eşliğinde temizlik


Yaklaşık 40 kişiden oluşan temizlik ekibi hem türkü söyledi hem de halay çekti. Eğlenceli görüntülerin ortaya çıktığı sokakta mahalle sakinleri de camlardan alkışlarla temizlik ekibine eşlik etti. Çalışma, gece geç saatlere kadar devam etti.

İHLAS HABER AJANSI

YORUM EKLE
YORUMLAR
Her sokağa temizlikçiler yayılmalı
Her sokağa temizlikçiler yayılmalı - 2 ay Önce

Bu sempatik video iyi hoş ama bir milyonluk şehir 40 temizlikçiyle değil 400 temizlikçiyle 365 gün süpürülse bile yeterince temiz olmaz. Şehrin cadde ve sokakları, semt ve mahalleleri, kıyı ve sahilleri, dere ve kanalları, park ve bahçeleri çok ciddi temizliklere muhtaç.

banner201