banner102

JANDARMANIN ARAMA ÇALIŞMALARI SONUÇ VERDİ

24 gündür kayıp olan genç Jandarma ekipleri tarafından bulundu.

JANDARMANIN  ARAMA ÇALIŞMALARI SONUÇ VERDİ

Çaldıran İlçesine bağlı Kalkandelen Mahallesi'nde yaşayan Ömer Topgaç  07 Nisan 2019 pazar günü sabah saatlerinde ava gitmek için evden ayrılarak Kaz Gölü bölgesine gitti. Akşam eve dönmeyen Topgaç'ın ailesi ve yakınları durumu Çaldıran İlçe J.K.lığına bildirdi. Haber alınmasını müteakip Van İl Jandarma Komutanlığına bağlı Arama Kurtarma ve Su Altı Timi, Çaldıran İlçe Jandarma Komutanlığı, Van İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ekipleri ve 3 eğitilmiş detektör köpekle arama tarama çalışmaları başlattı.  Dalgıçlar su altında santim santim arama tarama yaparak Ömer TOPGAÇ’ı bulmaya çalıştı. 

Arama çalışmaları devam ederken Jandarma Komando Özel Asayiş Komutanlığından (JÖAK) konusunda uzman personelden oluşan ve Türkiye genelinde birçok arama kurtarma faaliyetine katılmış bir Sualtı Arama ve Kurtarma Ekibi kaybolan Ömer TOPGAÇ’ı arama faaliyetlerine destek vermek üzere Jandarma Genel Komutanlığı tarafından Van iline görevlendirildi. 
Görevlendirilen ekipler 24  gün boyunca  su sıcaklığının eksi 2 ile 3 derece olduğu bir ortamda kaybolan şahsı arama çalışmalarını kesintisiz sürdürdü. Ekipler tarafından Van Gölüne kadar olan 30 km’lik mesafe hem karadan hem de dereden didik didik arandı. 
Tüm imkanların seferber edildiği arama çalışmaları 24’üncü günde sonuç verdi. Kaybolan Ömer Topgaç’ın cansız bedenine ekipler tarafından ulaşıldı. Konu ile ilgili adli sürecin devam ettiği bilgisine ulaşılırken yapılacak otopsinin ardından Ömer TOPGAÇ’ın naaşının ailesine teslim edileceği bildirildi.

ŞEHRİVAN GAZETESİ

Güncelleme Tarihi: 01 Mayıs 2019, 17:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER