banner211

Kadın çiftçiler yarıştı

Hakkâri Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Kadın çiftçiler yarışıyor” bilgi yarışması sona erdi.

Kadın çiftçiler yarıştı


İl Kültür Merkezi’nde yapılan yarışma öncesinde Vali Yardımcısı Abudullah Şen ile Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü H. Dursun Yıldız birer konuşma yaparak, bölgede tarım arazisinin az olmasına rağmen toprakların oldukça verimli olduğunu belirterek, yarışmaya katılan bayan çiftçilere başarılar dilediler. İl, ilçe ve köylerinden 12 bayan çiftçinin katıldığı bilgi yarışmasında tarım ve hayvancılık konulu 15 soru soruldu. 12 yarışmacı arasında Hakkâri Merkez Kırıkdağ köyünden Aycan Akdoğana birinci, Yüksekova Akçalı köyünden Semra Akdoğan ikinci ve Yüksekova Akçalı köyünden Emine Aslan’daa üçüncü oldu. Yarışmanın birincisi Aycan Akdoğan’a Vali Yardımcısı Abdullah Şen tarafından tam altın, elektrikli süpürge, ütü, saç kurutma makinesi ve bal hediye edildi. İkinci olan Semra Akdoğan’a ise Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü H. Dursun Yıldız tarafından yarım altın, mutfak robotu, saç kurutma makinesi, şal, fincan takımı ve bal hediye edildi. Üçüncü gelen Emine Aslan’a ise İl Özel İdaresi Genel Müdürü Süleyman kaya tarafından çeyrek altın, fincan takımı ve bal hediye edildi. Diğere yarışmacılara ise saç kurutma makinesi fincan takımı ve Ziraat Odası tarafından çiftçilik belgeleri verildi. Yarışma sonunda programa katılan protokol yarışmacılarla birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi. 
Hakkâri Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü H. Dursun Yıldız ayrıca ileriki tarihlerde yapacakları yarışmada birinci gelen bayan çiftçiye koyun hediye edileceği sözünü verdi. Programa İl Müftüsü M. Feysal Geylani, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Reşit Güldal, Hakkâri Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Abdi Aslan ile vatandaşlar katıldı.

Güncelleme Tarihi: 15 Mart 2013, 13:01
YORUM EKLE

banner201