Kadınlar Sütçü'nün mezarını yaptırdı

8 Aylık hamile iken eşi tarafından 2012 yılında öldürülen Gülcan Sütçü'nün mezarı DÖKH Gürpınar Bileşenleri tarafından yaptırıldı.

Kadınlar Sütçü'nün mezarını yaptırdı

2012 Yılında halasının oğlu ile birlikte olduğu gerekçesi ile 8 aylık hamile iken eşi tarafından katledilen Gülcan Sütçü'nün mezarı Gürpınar DÖKH (Demokratik Özgür Kadın Hareketi) bileşenleri tarafından yaptırıldıktan sonra kadınlar tarafından Sütçü'nün mezarı ziyaret edildi. Mezarlık ziyaretine Gürpınar Belediyesi Eş Başkanı Yıldız Çetin, Büyükşehir Belediye Meclis üyeli Necla Bakır, belediye meclis üyeleri, aile avukatı Müjde Tozbey Erden ve Sütçü'nün anne ve babası katıldı. Mezarlık ziyaretinde kısa bir konuşma yapan Eş Başkan Yıldız Çetin, herkesin çocuklarına sahip çıkmasını isteyerek, "Gördüğü şiddetten dolayı ailesine giden kızlarımız geri gönderilmemeli, bir şey olmaz, eşinin, çocuklarının yanına dön denilmemeli. Bu gibi şeylerin nasıl da katliama dönüştüğünü hepimiz görüyoruz. Rojava devrimi bu gün kadınların omzunda yükseliyor. Böylesi bir süreçte halen de kadın cinayetlerine tanık olmak, kabul edilebilecek bir durum değil" dedi.

TOZBEY: KADINLAR AKP'YE KARŞI SESLERİNİ YÜKSELTMELİ

Ailenin avukatı Müjde Tozbey Erden ise yaptığı kısa konuşmada, kadın kırımının asıl nedeninin gericilik olduğunu, bu gün toplumdaki gericiliğin asıl sebebinin ise AK Parti hükümeti olduğunu belirterek, “Tüm kadınları AKP'ye karşı mücadele etmeye çağırıyorum.” Dedi. Yapılan kısa konuşmaların ardından Sütçü'nün mezarına çiçek bırakılarak kadın katliamının son bulması istendi.


ŞEHRİVAN

Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2014, 11:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER