banner166

Kahvaltı derneğinden acar’a ziyaret

Van Kahvaltısı Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Yunus Caner ve beraberindeki üyeleri ile birlikte Van Sağlık İl Müdürü Dr. Bilal Acar’ı makamında ziyaret ederek, "Dünyanın En Sağlıklı Kahvaltısı Belgesi’ni almak için kendisinden işleyiş ile ilgili bilgiler aldı.

Kahvaltı derneğinden acar’a ziyaret

Teşekkür ziyaretlerini aralıksız sürdüren dernek üyeleri Van Sağlık İl Müdürü Dr. Bilal Acar’ı ziyaret ettiler. Elde edilen rekor ile ilgili karşılıklı konuşmaların yapılmasının ardından açıklamalarda bulunan Van Kahvaltısı Derneği Başkanı Yunus Caner, rekordan sonra işlerinin bitmediğini, bundan sonra omuzlarına daha büyük bir yükün bindiğini belirtti. Van’ın kültürü olan Van Kahvaltısı’nın daha iyi yerlere gelebilmesi için bir takım projelerinin olduğunu vurgulayan Caner, “Van başta olmak üzere diğer illerde de bulunan kahvaltı salonlarıyla irtibata geçerek, Van’ın 12 yöresel ürününü Van’dan temin ederek satıp satmadıklarını denetlemek istiyoruz. Çünkü diğer illerde Van kahvaltısı adı altında açılan bir çok işyeri ilimizin ve kahvaltımızın kötü tanıtılması konusunda etkin rol oynamaktadırlar. Her bireyin her kurumun desteğiyle buna engel olacağız. Bunun yanı sıra bir çok etkinliğimiz olacaktır. Bunların netleşmesiyle birlikte basın yoluyla halkımıza duyuracağız. Kendi kültürümüzün ayaklar altına alınmaması için elimizden geleni sunacağız. Bu bireyin değil Van’ın değeridir. Buna sahip çıkmak hepimizin görevidir. Ayrıca daha önce bizlere sunmuş olduğunuz öneri doğrultusunda Dünyanın En Sağlıklı Kahvaltısı Belgesi’ni almak istiyoruz. Bunun için prosedür işleyiş nasıl olacak. Bu konuda da sizden bilgiler almak istiyoruz” dedi.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Van Sağlık İl Müdürü Dr. Bilal Acar ise, elde edilen başarının maneviyatının Van için çok büyük olduğunu belirtti. Dr. Acar, “Van adına yapılacak olan bu tür etkinliklerde kurum olarak bizlere düşen ne var ise onu yerine getireceğiz. Bahsetmiş olduğunuz çalışmalarınız çok güzel çalışmalar ama geç kalınmış çalışmalardır. Ama inanıyorum derneğinizle birlikte bu kültür çok daha iyi yerlere gelecektir. Dünyanın En Sağlıklı Kahvaltısı Belgesi’ni almanız için de gerekli işlemleri bizlere müracat etmeniz doğrultusunda ilgili sağlık kuruluşları görüşerek yapılacak olan tetkik ve analizler doğrultusunda alabileceğiz. Bu konuda gerekli çalışmalar konusunda sizlerin yanında yer alacağız” ifadelerini kullandı. Yapılan konuşmaların ardından ikramların sunulması ile birlikte ziyaret son buldu.

Güncelleme Tarihi: 21 Haziran 2014, 10:37
YORUM EKLE