Kapıköy Van'ı şaha kaldıracak

Van’da Valilik ve Büyükşehir Belediyesi eliyle önemli ve devasa projeler hayata geçmeye devam ediyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Van’a özel ilgisiyle birlikte mega projeler ardı ardına müjdelenmeye devam ederken, yine Erdoğan’ın talimatı ve Gümrük ve Ticaret Bakan Yardımcısı Fatih Çiftci’nin takibi ile temeli atılan Kapıköy’ün bitmesi için de gün sayılıyor.

Kapıköy Van'ı şaha kaldıracak

ŞEHRİVAN: ERDAL ERBAŞ - Van’da Valilik ve Büyükşehir Belediyesi eliyle önemli ve devasa projeler hayata geçmeye devam ediyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Van’a özel ilgisiyle birlikte mega projeler ardı ardına müjdelenmeye devam ederken, yine Erdoğan’ın talimatı ve Gümrük ve Ticaret Bakan Yardımcısı Fatih Çiftci’nin takibi ile temeli atılan Kapıköy’ün bitmesi için de gün sayılıyor. 

 

Van’ın son dönemlerde aldığı birbirinden önemli projelerlerin başında Kapıköy Gümrük Kapısı’nın modernizasyonu geliyor. Yıllardır beklenilmesine rağmen son dönemlerde Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın da ilgi ve alakasıyla temeli atılan Kapıköy’de artık sona yaklaşıldı. Ardı ardına kararlar ile Türkiye’nin en batısındaki, yetkili gümrük kapılarıyla aynı statüye kavuşan Kapıköy bitirilmeyi beklerken, bu kapının tamamlanmasıyla birlikte sadece Van’ın değil, Türkiye’nin ihracat ve ithalatında önemli bir durak olması bekleniyor.

 

VE MAYIS’TA BİTİYOR!


Bu yatırımın hayata geçmesinde büyük katkılar sunan Gümrük ve Ticaret Bakan Yardımcısı Fatih Çiftci, söz konusu yatırımla ilgili Şehrivan’a değerlendirmelerde bulunarak: “Van’a çok önemli yatırımlar yaptık. Bunlardan biri de Kapıköy Sınır Kapısıdır. Artık gün sayıyoruz. Önümüzdeki aylarda, hatta Mayıs ayı içerisinde burayı açmayı planlıyoruz.” Dedi.


YAPILMAZ DENİLEN PROJELERDENDİ, O DA BİTİYOR.
 

Çiftci bu projenin de hayal projeler arasında yer aldığına değinerek, bir çok kişinin de yapılamaz demesine rağmen hayata geçirildiğini duyurdu. Çiftci konuyla ilgili olarak: “Yapılamaz ve 50 yıldır hayal deniliyordu. Allah'a hamdolsun ki kapımızı yaptık. Mayıs ayına kadar da inşallah açacağız. Kapıköy, Van'ın hayatı olacak, Van'ın geleceği olacak. Ticaret artacak, büyüme olacak. Van eskiden çıkmaz bir sokaktı. Geliyordunuz, İran sınırına dayanıyordunuz. Oradan ötesi yoktu. Ne kadar yatırım yaparsanız yapın, ciddi bir ticaret olmazsa, ürettiklerinizi başka ülkelere satamazsanız başarılı olma şansınız yok. Ama biz o kapıyı Cumhurbaşkanımızın talimatı ve Bakanımızın özel ilgisiyle oraya yaptık. O kapıyı memleketimize kazandırdık. Kapıköy hem Van'ın hem de bölgenin kurtuluşu olacak."

 

Güncelleme Tarihi: 07 Nisan 2018, 08:38
YORUM EKLE