KCK'nin asayiş ekipleri HDP otobüsünü durdurdu

Diyarbakır-Bingöl karayolunda KCK'nın sözde asayiş ekipleri HDP milletvekillerini taşıyan araçları durdurarak propaganda yaptı.

KCK'nin asayiş ekipleri HDP otobüsünü durdurdu

Diyarbakır-Bingöl karayolunda başlatılan ve 2 kişinin ölümüne neden olan olaylara dikkat çekmek amacıyla HDP bu haftaki grup toplantısını Lice ilçesi Çağıl mezrasında düzenledi.

GRUP TOPLANTISI LİCE'DE YAPILDI

Sabah saatlerinde Diyarbakır'dan hareket eden ve aralarında HDP Eş Başkanları Ertuğrul Kürkçü, Sebahat Tuncel, HDP milletvekilleri Altan Tan,Nursel Aydoğan, Hasip Kaplan, Levent Tüzel, Erol Dora, Van Bağımsız Milletvekili Aysel Tuğluk, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Eş Başkanı Fırat Anlı, BDP'li yöneticiler ve çok sayıda vatandaş grup toplantısına katılmak üzere Lice ilçesine hareket etti.

PKK'LILAR OTOBÜSÜ DURDURDU

Lice ilçe girişi Fisova bölgesinde milletvekilleri ve beraberindeki vatandaşların içinde bulunduğu araç konvoyu, PKK'nın şehir yapılanması olarak bilinen KCK'nın sözde asayiş ekipleri tarafından durduruldu. Araçları durduran yüzleri maskeli grup, araçlarda örgüt propagandası yaptı.

Bir süre örgüt propagandası yapan yüzleri maskeli grup daha sonra milletvekilleri ve beraberindeki heyeti bıraktı. Yüzleri maskeli grubun yollarda barikat kurup, sözde örgüt bayrakları açtığı görüldü.

Güncelleme Tarihi: 10 Haziran 2014, 15:25
YORUM EKLE