KIZILAY’DAN KARDEŞ OKULA SATRANÇ SINIFI

Kızılay Van Şubesi ile Tuşba İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ‘29 Ekim-4 Kasım Kızılay Haftası’ etkinlikleri sebebiyle ‘Kardeş Okul’ kapsamında işitme engelli öğrencilere yönelik satranç sınıfı oluşturuldu.

KIZILAY’DAN KARDEŞ OKULA SATRANÇ SINIFI

Abdurrahman Gazi İşitme Engelliler İlk ve Ortaokulu’nda düzenlenen etkinlik, Kızılay Van Şubesi Yönetim Kurulu üyesi Fikret Ersezer’in açılış konuşması ile başladı. Daha sonra kürsüye çıkan Tuşba İlçe Kaymakamı Musa Sarı, Kızılay’ın Osmanlı’dan bu yana alanında en iyisi olmuş bir kuruluş olarak Türkiye’nin göğsünü kabarttığını vurgulayarak, “Bu sosyal sorumluluk projeleri Kızılay’ın dışında diğer sivil toplum kuruluşlarından da beklediğimizi ifade etmek istiyorum. Ben böylesi faaliyetlerde bütün kurum ve kuruluşlarla istişare içinde olacağımızı şahsım ve okullarımız adına belirtmek istiyorum” dedi. Sinevizyon gösterimi ve plaket töreninin ardından okulda oluşturulan satranç odasının açılış kurdelesi Van Valisi Aydın Nezih Doğan’ın eşi Hatice Doğan, İlçe Kaymakamı Musa Sarı ve eşi Emine Sarı, Tuşba İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhlis Ceylani, Kızılay Van Şubesi Yönetim Kurulu üyesi Fikret Ersezer ve öğrenciler tarafından kesildi.

Burada bir açıklamada bulunan Kızılay Kızılay Van Şubesi Yönetim Kurulu üyesi Fikret Ersezer, Kızılay Haftası münasebetiyle Abdurrahman Gazi İşitme Engelliler Okulu’nda bir satranç odası oluşturmayı uygun gördüklerini belirterek, “Her yıl bu etkinliklerimizi farklı okullarda yapmaktayız. Bu yıl da uygulamamızı bu okulda yaptık. Uygulama çerçevesinde okulumuzda bir satranç odası oluşturduk ve ayrıca 20 öğrencimize de ayakkabı desteği sağladık” dedi. Etkinlikte, ayrıca daha önce düzenlenen resim yarışmasında dereceye giren öğrenciler, Vali Doğan’ın eşi Hatice Doğan tarafından tam, yarım ve çeyrek altın ile ödüllendirildi.


(ŞEHRİVAN)

Güncelleme Tarihi: 05 Kasım 2014, 10:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER