“Korkmadık, koruduk!”

AK Parti Tuşba İlçe Teşkilatı 3. Danışma Meclis Toplantısı gerçekleşti. AK Parti Tuşba İlçe Başkanı Nayif Şabu, İpekyolu İlçe Başkanı Yavuz Kuşan, İpekyolu İlçe Kadın Kolları, İpekyolu İlçe Gençlik Kolları ve teşkilat yöneticileri katıldı.

“Korkmadık, koruduk!”

Konuşmasından önce Suriye’deki savaş ile ilgili bir slayt hazırlayan İpekyolu İlçe Başkanı Yavuz Kuşan toplantı salonunda bulunan tüm partililere duygu dolu anlar yaşattı. Toplantıda yeni yılla birlikte Ocak 2014’ten itibaren yaptıkları çalışmalara da değinen Kuşan, hiçbir zaman yılmayacaklarını ve emin adımlar ile yollarına devam edeceklerini söyledi.

CACİM: SANDIKLARIMIZA ÖZEN GÖSTERİYORUZ

AK Parti İpekyolu İlçe Teşkilatı 3. Danışma Meclisi Toplantısı gerçekleştirildi. 3. Danışma Kurulu toplantısında konuşan İlçe Kadın Kolları Başkanı Nalan Cacim, bugüne kadar köylere ziyaretlerde bulunduklarını ve bu ziyaretlerin devam edeceğini belirtti. Cacim: “Bildiğiniz üzere seçime çok az bir zaman kaldı. Çalışmalarımızın çok yoğun olduğu bu günlerde büyük bir aile olduğumuzu unutmayacağız. Haklı olduğumuz davamızı sonuna kadar götüreceğiz. Bizi yıldırmaya çalışanlara cevabımız sandıktan çıkacak olan oylar olacaktır. Ben ve arkadaşlarım buna canı gönülde inanıyoruz. Biz kadın kolları olarak çok güzel bir ekip çalışması içerisindeyiz. Şuana kadar 8 köyü tamamen gezdik. Bununla beraber mevcut olan mahalle ziyaretlerimiz devam etmektedir. Bu bağlamda ekibime teşekkür ediyorum. Bizim kadınlar olarak hayatımızda iki büyük sandığımız var. Birinci çeyiz sandığıdır. İkincisi ise bize verilen seçme ve seçilme hakkımızın bulunduğu seçim sandığıdır. Biz bunun için sandıklarımıza özen gösteriyoruz.” Dedi.

KUŞAN: SESSİZ KALMAYALIM

Son olarak söz hakkı alan AK Parti İpekyolu İlçe Başkanı Yavuz Kuşan, Suriye için duyarlı olunması gerektiğini ve bu kapsamda hiç bir şey yapılmıyorsa bile onlar ile birlikte acılarını paylaşmaları gerektiğini söyledi. Kuşan, “Sizlere bu slaytı izletmemin nedeni, bir seçim arifesine girmişiz ve başka işler ile uğraşıyoruz ama huzurumuz kaçıyor. Ben izleyen gençlerimiz anne ve babalarına görüyorlar. Anne ve babalar baktığı zaman ise içinde evlatlarını görüyorlar. Biz bu slatta kardeşlerimizi, bacılarımızı, anne ve babalarımızı görüyoruz. Çünkü hiçbir Müslümanın bunlara sessiz kalmaması gerekiyor. Bizler bu konuda hiçbir şey yapamıyorsak bile, bugünlerde İHH’nın başlatmış olduğu aç kalmamaları için yapılan bir kampanya destek vermemiz gerekmektedir. Maalesef ki artık bırakın kuruşunlar ile ölmekten, açlıktan ölen insanlarımız ve çocuklarımız var. Bu yüzden sizlerin Suriye için duyarlı olmanızı istiyorum. Kimin elinden ne geliyorsa bizlere getirsin bizde o yardımları İHH’ya ulaştıralım ve o yardımlar da tırlarla oraya ulaştırılsınlar. Bizimde çorbadan bir tuzumuz olsun. Yarın bizimde bu imtihan ile sınanmaması ne mağlum. Bir ikincisi ise Pazartesi günü Bölge Hastanesi’nde bir kermesimiz olacaktır, oraya katılmanızı da bekleriz.” Dedi.

“KORKMADIK, KORUDUK!”

Son günlerde yaşanana olaylara da değinen Kuşan, korkmadıkları ve çalışmalara devam edeceklerini belirterek şu sözlere yer verdi: “Malumunuz AK Parti seçim startını verdiğin günden bu yana son on gündür huzursuz olmaya başlamışız. Çünkü kaybedeceklerini anlayanlar artık yerlerinde duramıyorlar. İnsanlara götürecek hiçbir şeyi olmayanlar, 5 yıldır şunu yaptık, bunu yaptık diyebilecekleri lafları olmayan insanlar maalesef kaba kuvvete başvurmaya başlamışlar. Ben burada zulüm ile baskı ile elde edebilecekleri bir zaferin ne kadar onurlu olacağını sizlerin takdirine bırakıyorum. Önce taşladılar, sopalar ile saldırdılar eyvallah etmedik işimize gücümüze baktık. Osman hocamıza zarar gelmesin diye onu İpekyolu İlçe Teşkilatımıza aldık. Onlar bizim korkup kaçtığımızı sandılar, ancak Osman hocanın kılına zarar gelmesi bizim ölümümüzden daha beterdi. Ama onlar bunu hazmedemediler. Bunlar bizim lehimize dönünce bu sefer Osman hocamızın evine ses bombası atıldı. Orada cam kırıklarında başka büyük bir zarar olmadı ancak kırılan bir kalp bir daha kolay kolay onarılmaz. Silahın patlamasını bahsediyorlar ama eğer orada polis korumaları ateş açmamış olsaydılar, atmış oldukları taşlar ile birçok vatandaşımıza büyük zararlar verebilirlerdi. Allah korudu orada hiç kimseye bir şey olmadı. Bunların hiç biri bizleri yıldırmamalı. Bunlar bize daha da güç katmalı ve bizler çalışmalarımıza hız vererek daha iyi çalışmalıyız. Bu danışma kurulu toplantımızdan sonra uzun bir süre boyunca seçim çalışmalarından dolayı danışma kurulu toplantısı yapmayacağız. İnşallah seçimden sonra büyük bir katılım ile seçimi kutlamak için burada beraber toplanacağız.”

ŞABU: BİZİ KARŞILAŞTIRIN AMA KARIŞTIRMAYIN

AK Parti İpekyolu 3. Danışma Meclis toplantısına katılan AK Parti Tuşba İlçe Başkanı Nayif Şabu ise Türkiye’de mecliste 4 parti var, bizleri diğer partiler ile karşılaştırın ama karıştırmayın diyerek şu sözlere yer verdi: “Biz bir siyasi partiyiz. Türkiye’de takiben 40 siyasi parti bulunmaktadır. Bunların içerisinde Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde 4 tane siyasi parti bulunmaktadır. Bu 4 partinin içerisinde iktidar partisi olan ve bizimde mensubu olmaktan gurur duyduğumuz Adalet ve Kalkınma Partisi’dir. Bizim şimdi başka bir siyasi partinin mensubu olabilirdik. Ama biz bugün bizim değerlerimize değer veren ve bize karşı çıkmayan bir partiye sahibiz ve mensubuyuz. Bizim diğer partilerden farkımız var. Bizi diğer partiler ile karşılaştırın ama kesinlikle karıştırmayın. Çünkü biz dünya bakışı olarak farklı bir bakışa sahibiz. Biz şuan da yaşadığımız hayatta farklı bir hayata sahibiz. Hayat bizim için 3 malhaleden oluşuyor. Birincisi doğumdan önceki hayat, ikincisi şimdi yaşamış olduğumuz hayat ve üçüncüsü ise ölümden sonra ki hayat da inanıyoruz. Dolayısıyla bizim siyasi ölçülerimiz çok farklı olmalıdır. Biz diğerleri gibi düşman beslemeyeceğiz. Biz insanları sayın başbakanımızın söylediği gibi ‘Biz yaratanı yaratandan ötürü seviyoruz.”

30 MART’TAN ZAFER İLE AYRILACAĞIZ

Çalışmalarına durmadan devam edeceklerini ve 30 Mart yerel seçimlerinden galip ayrılacaklarını belirten Şabu, “İlçe başkanım biraz önce çalışmalarını anlattılar. Başta ilçe başkanım olmak üzere hepinizi tebrik ediyorum. Bu çalışmalarınızın da devamını diliyorum. Bizim gayemiz bir yere gelmek değil. İnsanlar bir yere gelmek ile yücelmez, insanlar hizmetleri ile yaptıkları çalışmaları ile ancak bir yere gelebilirler ve yücelirler inşallah bizde onlardan olacağız. Son zamanlarda nahoş olaylar ile karşılaşıyoruz. Az önce başkanımızın da dediği gibi hiçbir zaman yılmayacağız. Allah’ın izniyle biz cesaret ile bu seçimi kazanacağız ve 30 Mart’tan zafer ile ayrılacağız. Bizim birliğe ve beraberliğe ihtiyacımız var. Karşımızdaki partiler bizler ile uğraşabilirler ama hiçbir şey bizim gücümüzü azaltmayacak ve bizleri yıldırmayacak. Yeter ki bizim birlikte ve beraberliğimiz olsun. Zafer bizlerin, inanların ve yakında olacak. Danışma kurulu toplantımız ilimize ve partimize hayırlı olur inşallah.” Dedi.


Önder ALTINAL/Şehrivan

Güncelleme Tarihi: 27 Ocak 2014, 13:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER