banner211

'KORSANLAR' AYIRT EDİLİYOR

Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Veysel Koç, başlattıkları sticker üye çalışması ile odaya kayıtlı üyelerini korsanlardan ayırt edeceklerini söyledi.

'KORSANLAR' AYIRT EDİLİYOR

Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Veysel Koç, başlattıkları sticker üye çalışması ile odaya kayıtlı üyelerini korsanlardan ayırt edeceklerini söyledi.

 

Son zamanlarda korsan işyeri açanların sayısında gözle görülür düzeyde artış olması, Berberler ve Kuaförler Odası yönetimini harekete geçirdi. Bu artışın önüne geçmek ve ciddi bir düzenin getirilmesi için yoğun bir çalışma içerisinde olduklarını belirten Veysel Koç, sticker çalışması ile o işyerinin korsan olup olmadığının açık bir şekilde belli olacağını belirtti. Korsan olarak çalışan işyerlerinin diğer üyelerinin hakkını gasp ettiğini anlatan Koç, “Bir yandan oda kaydı olan düzenli bir şekilde maliyeye kaydı bulunan esnafımızla, diğer taraftan hiçbir yere kaydı bulunmayan, merdiven altı hizmet veren esnaf arasında ayırım olması gerekir. Vatandaşlarımıza düzenli, sağlıklı ve hijyenik bir ortamda hizmet veren esnafımızla, sağlıksız ve hijyenik olmayan ortamlarda hizmet sunan sanatkarlar arasında muhakkak bir fark olması gerekir. Biz istiyoruz ki, herkes esnaf olmanın kriterlerini yerine getirebilsin. Herkes esnaf olsun. Ama hiçbir yere kayıt olmadan işyeri açma ruhsatı olmadan çalış, olmaz öyle şey. Bu kentte birçok esnafımızın hakkını bu şekilde gasp ediyorlar. Yaptığımız uyarılara rağmen dikkate almadılar. Bizde bu çalışmayı başlattık. Vergisini veren maliyeye ve odamıza kayıtlı tüm üyelerimizin camlarına üyemiz olduğunu, korsan olmadığı yönünde stickerlar yapıştırıyoruz. Vatandaşımızdan da şunu talep ediyoruz. Bu stickerlar sayesinde o işyerinin korsan mı değil mi belli olacak. Bu yüzden bu vatandaşlara kesinlikle gidip tıraş olmasınlar, vergisini vermeden, ruhsatını çıkarmadan para kazanmasına izin vermeyin. Bu sadece bizim odamızın değil, hepimizin çalışmasıdır. Çünkü farklı sektörde çalışan esnafımız gibi onunda vergisini vererek, oda kaydını yaptırarak, ruhsatını çıkartarak, ekonomiye katkı sunması gerekir. Biz bu çalışmanın çok iyi sonuçlar doğuracağına inanıyoruz. Kayıtsız çalışan birçok esnafımızın da bize katılacağını düşünüyoruz ve bekliyoruz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 02 Temmuz 2015, 13:48
YORUM EKLE

banner201