Kritik analitik düşünme topluluğu etkinlikleri

YYÜ Kritik Analitik Düşünme Topluluğu 2014 Yılı Etkinlikleri çerçevesinde 21-25 Nisan tarihleri arasında Zeve kampüsü otobüs durakları yanında resim sergisi açtı.

Kritik analitik düşünme topluluğu etkinlikleri

Ziyaretçilerin yoğun ilgi gösterdiği sergide düşünmeyi ve bireysel olarak akılcı kararlar vermeyi tavsiye eden ilginç resimler yer alıyor. Ayrıca etkinlikler 22 Nisan 2014 tarihinde saat 14.00’da Cengiz Andiç Kültür Merkezi’nde yapması planlanan “Olaylara Farklı Açılardan Bakabilme: Kritik Analitik Düşünme” adlı ve Prof. Dr. Mustafa Berktaş’ın konferansı ile devam etti. Berktaş konferansında: Olaylara niçin farklı bakmamız gerektiğini bilimsel verilerle sundu. Berktaş, Kritik Analitik düşünme Yöntemlerinin İletişim becerilerine katkıda bulunacak, algılama becerilerini geliştirecek, sosyal münasebetlerde daha dengeli, daha az yönlendirilen, olayların arka planını daha iyi görebilen bireyler olmaya katkıda bulunacak bir metot olduğunu vurguladı. Düşünerek öğrenmeyi; öğrenirken de düşünmeyi sağlayan bir yöntem olduğu için önemli olduğunu belirtti.

Topluluk başkanı Mehmet Yavuz; programlarına beklediklerinin üzerinde bir ilgi olduğunu bunun da faaliyetlerinin artarak devamına katkı sağlayacağını belirtti. 

Güncelleme Tarihi: 26 Nisan 2014, 11:37
YORUM EKLE