Lise öğrencisi trafik kazasında hayatını kaybetti

Van’ın İpekyolu ilçesinde yolun karşısına geçmeye çalışan lise öğrencisi, bir aracın çarpması sonucu hayatını kaybetti.

Lise öğrencisi trafik kazasında hayatını kaybetti

Alınan bilgilere göre kaza, ilçenin Erçek Mahallesi’nden Van-Özalp karayolu üzerinde meydana geldi. Erçek Çok Programlı Lisesi 9. sınıf öğrencisi Çiğdem Yurtkulu, Destekleme ve Yetiştirme Kursundan çıktıktan sonra yolun karşı tarafına geçmek isterken bir aracın çarpması sonucu ağır yaralandı. Ambulansla hastaneye kaldırılmak istenen Yurtkulu, yolda hayatını kaybetti. Kaza ile ilgili soruşturmanın sürdürüldüğü belirtildi.


İpekyolu İlçe Milli Eğitim Müdürü Şükrullah Yavuzer de, sosyal medya hesabından acı olayı paylaşarak, “Bugün Erçek Çok Programlı Lisesi 9. sınıf öğrencisi Çiğdem Yurtkulu, DYK çıkışında anayolda karşıdan karşıya geçerken bir otomobil çarpması sonucu hayatını kaybetmiştir. Öğrencimize Allah’tan rahmet diler, kederli ailesine ve eğitim camiamıza başsağlığı diliyorum” dedi.

İHLAS HABER AJANSI

YORUM EKLE
YORUMLAR
SAYIN YETKİLİLER VE KURUMLAR ŞEHRİMİZE EL ATSIN.
SAYIN YETKİLİLER VE KURUMLAR ŞEHRİMİZE EL ATSIN. - 8 ay Önce

Allah ailesine sabırlar versin. Çok acı bir olay. Yaşına doyamamış genç bir canımız gitti.

Bu arada Van'da yollar çok bozuk, kaldırımsız birçok yol var. Üst geçit ve alt geçit yapılması gereken birçok nokta var. Yolların dar olduğu onlarca cadde ve sokak var. Bahçe duvarları, ağaç dalları ve çalılıklar yüzünden yayaların araçları göremediği, sürücülerin yayaları fark edemediği onlarca nokta var. Çukuru, kadısı bol, hem de çok bol olan bir iliz. Sayın yetkililer bu nedenlerle ilimizde çok defa kazalar ölüyor. İnsanlar hayatını kaybediyor, yaralanıyor, mala zarar geliyor.