Meclis toplantısına ‘Van Gölü Nefesimizdir’ sloganıyla katıldılar

Büyükşehir Belediyesi Meclisi, Van Gölü Havzası Farkındalık Günleri’ne dikkat çekmek için meclis toplantısına, “Van Gölü Nefesimizdir” yazılı tişört ve şapkalarla katıldı.

Meclis toplantısına ‘Van Gölü Nefesimizdir’ sloganıyla katıldılar

Van Büyükşehir Belediyesi Haziran ayı 4’üncü meclis toplantısını gerçekleştirdi. Meclis Başkanı Cemil Komi başkanlığında yapılan toplantıya yoğun katılım sağlandı. Meclis üyeleri, bu yıldan başlanarak 17-24 Haziran tarihlerinde kutlamasına karar verilen Van Gölü Havzası Farkındalık Günleri’ne dikkat çekmek için “Van Gölü Nefesimizdir” yazısı ve etkinlikler için hazırlanan logonun yer aldığı tişörtleri giyerek toplantıya katıldı.

Yapılan çalışmalara destek vermek ve Van Gölü’ne dair duyarlılığı artırmak için tişört ve şapkaları giyen meclis üyeleri, toplantı boyunca Van Gölü için tek ses oldu. Meclis gündemlerinin okunmasıyla başlayan toplantıda konuşan HDP Tuşba Belediye Meclis Üyesi İsmet Tan, gündemde olan Çatak’taki Hidroelektrik Santralleri (HES) projesine dikkat çekti. Meclisin konuya dair gerekli adımları atması gerektiğine vurgu yapan Tan, “Tüm dikkatlerin Van Gölü’ne çevrildiği bir zamanda Çatak ilçemizde bir HES projesi yapılmaktadır. Ben buradan tüm meclisi bu konuya duyarlı olmaya çağırıyorum. Çünkü o güzel derelerimizde endemik bir tür olan kırmızı benekli alabalık yaşıyor. Bu güzelliğin o kıymetli coğrafyanın yok olmaması için meclisin bu projeye karşı çıkmasını istiyorum. Çünkü bu konu siyaset üstü bir meseledir” dedi.

Toplantı komisyonlar tarafından hazırlanan gündem maddelerinin onaylanmasıyla son buldu.

YORUM EKLE