Milyonluk vurgun! Koronavirüs test kiti satıp bir haftada servet kazandı

İngiltere'de yaşayan 56 yaşındaki Mark Ali adlı doktor, ülkede herhangi bir sağlık kuruluşu tarafından onaylanmamış koronavirüs test kitlerini aldığı fiyatın üç katına zengin müşterilerine sattı. Doktor Ali'nin bu satış sonucu bir hafta içinde tam 2 buçuk milyon sterlin kazandığı belirtiliyor.

Milyonluk vurgun! Koronavirüs test kiti satıp bir haftada servet kazandı

İngiltere'de yaşayan 56 yaşındaki Doktor Mark Ali'nin özel kliniğinde, kendilerine koronavirüs bulaşmasından korkan insanlara 375 sterlin karşılığında 6.600'den fazla virüs test kiti sattığı iddia ediliyor. Doktor Ali'nin bu test kitlerini satarak tek bir haftada 2 buçuk milyon sterlin (19 milyon TL) komisyon aldığı belirtiliyor.

3 KATINA SATTI
Doktor Mark Ali'nin Randox Laboratuvarı tarafından Kuzey İrlanda'da üretilen test kitlerini kendi kliniğinde sattığı iddia ediliyor. Bu laboratuvar, Doktor Ali'nin 375 sterline sattığı test kitlerini 120 sterlinden satıyor. Bu arada testler henüz İngiltere Halk Sağlığı kuruluşu tarafından onaylanmış değil.

İNGİLTERE'DE OLAY OLDU
Bu iddialar üzerine açıklamalarda bulunan Sağlık ve Sosyal Bakım Sekreteri Jonathan Ashworth "Bu eşi görülmemiş bir halk sağlığı krizi. İnsanlar böyle vurgunculuk yapan insanlardan tiksinecekler" ifadelerini kullandı.

İLK KEZ KONUŞTU
Doktor Mark Ali kendisine yöneltilen sorular üzerine ise yapmış olduğu işi reddederek, kârının 2.5 milyon sterlin olup olmadığını bilmediğini söyledi. Doktor Ali, "Toptan şekilde kit satma işinde değiliz. Yaptığımız şey hastalarımız için eksiksiz bir hizmet hazırlamak" ifadelerini kullandı.

SON DAKİKA

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER