Mor otobüsler bayram boyunca ücretsiz hizmet verecek

Büyükşehir Belediyesi’nin mor otobüsleri, kent merkezi ve ilçelerde Kurban Bayramı süresince halka ücretsiz ulaşım hizmeti verecek.

Mor otobüsler bayram boyunca ücretsiz hizmet verecek

Büyükşehir Belediyesi’nin mor otobüsleri, kent merkezi ve ilçelerde Kurban Bayramı süresince halka ücretsiz ulaşım hizmeti verecek.


Van Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı’na bağlı mor otobüsler Kurban Bayramı süresince vatandaşlara ücretsiz ulaşım hizmeti sunacak. 11, 12, 13 ve 14 Ağustos tarihlerinde ücretsiz yolcu taşıyacak otobüsler, yapılan mezarlık ve akraba ziyaretleri nedeniyle de ek seferler düzenleyecek.


Konuya dair Ulaşım Dairesi Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, "Bayram namazının hemen ardından başlayarak tüm otobüslerimiz güzergahlarında bayram boyunca ücretsiz olarak halkımıza hizmet verecektir. Barış getirmesi dileğiyle tüm halkımızın bayramını şimdiden kutluyoruz" 
denildi.


Ayrıca bayram nedeniyle Van Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı’na bağlı deniz otobüsleri de 10, 12, 13, 14 Temmuz'da özel bayram tarifesi uygulayacak. Yaşanacak yoğunluktan dolayı değişikliğe giden deniz otobüslerinin sefer sayısı ve saatleri şöyle:HAFTA İÇİ KURBAN BAYRAMI NEDENİ İLE PAZARTESİ-SALI-ÇARŞAMBA HAREKET SAATLERİ


EDREMİT MARİNA GİDİŞ                                AKDAMAR ADASI DÖNÜŞ
10:30                                                                   13:00
12:00                                                                   15:30
14:00                                                                    17:00


Deniz Otobüsü Seferleri  Resmi Tatillerde ve Dini Bayramlarda'da Yapılmaktadır.  Ödeme yanlızca BELVAN KART (Akbil) ile alınmaktadır. Edremit Hareket Noktasında Belvan Kart (Akbil) Satış ve Dolum  Yapılmaktadır.


Edremit-Akdamar Adası Gidiş-Dönüş Ücreti 12 TL'dir

Seyahat Öncesi Edremit Hareket noktasından Hareket Kartı ve 1 saat önce bilet alınması Önemle Rica Olunur.  Yukarıda belirtilen saatler, planlanan hareket saatleri olup olumsuz hava şartları nedeni ile sefer saatleri değişiklik gösterebilir.


Not: Deniz Otobüslerimiz 70 yolcu kapasitelidir.

GÜZERGAHLAR


Edremit - Akdamar Adası
Akdamar Adası - Edremit

ŞEHRİVAN GAZETESİ

YORUM EKLE