banner166

MÜDÜR YANMAZ EV ZİYARETLERİNE DEVAM EDİYOR

Van İl Sağlık Müdürü Dr. Ergün Yanmaz; sağlığının korunması, geliştirilmesi, hastalık riskinin azaltılması ve önlenmesi doğrultusunda ev ziyaretleri gerçekleştirmeye devam ediyor.

 MÜDÜR YANMAZ EV ZİYARETLERİNE DEVAM EDİYOR

Van İl Sağlık Müdürü Dr. Ergün Yanmaz; sağlığının korunması, geliştirilmesi, hastalık riskinin azaltılması ve önlenmesi doğrultusunda ev ziyaretleri gerçekleştirmeye devam ediyor


Van’da sağlık hizmetlerini daha da iyileştirmek, hasta memnuniyetini yükseltmek için kent genelinde haftanın belirli günlerinde ev ziyaretleri yapan İl Sağlık Müdürü Dr. Ergün Yanmaz, vatandaşlarla yakından ilgilenerek sorunlarını dinleyerek önlem alıyor. Van İl Sağlık Müdürü Dr. Ergün Yanmaz, 2016 yılı içerisinde evlerine taburcu olan hastalara ziyaretlerini başlattıklarını belirterek, “Ev ziyaretlerimiz sırasında, sağlık hizmetlerini sunduğumuz sağlık tesislerimizden, 112 Acil Sağlık Hizmetlerimizden, özel ve kamu hastanelerimizden, aile hekimliği merkezlerimizden, ayrıca evde sağlık hizmeti alan hastalarımızdan ve yakınlarından sağlık sunumlarımız ile ilgili duygu ve düşüncelerini almaktayız. Bu kapsamda ev ziyaretlerinde sağlık yöneticileri olarak bizler, halkımızın sağlık teşkilatlarımızdan beklentilerini soruyor, vatandaşlarımızın sağlık sistemimizin işleyişi açışından bizlere değerlendirme yapmalarını istiyoruz. Gittiğimiz ev ziyaretlerinde özelikle gereksiz yere ilaç kullanımı görmekteyiz. Doktur arkadaşlarımızın tavsiye ettiği ilaç dışında herhangi bir ilaç kullanılmamasını önermekteyiz. Antibiyotik ve ağrı kesici kullanımı ile birlikte midenin koruyucu bariyerini bozan her türlü ilaç midede bir zarara yol açabilir. Bu sayede söz konusu ziyaretlerimizin sonuçlarını da bizler tekrar geri bildirimler yaparak hizmet veren sağlık kurumlarımızın, kendi alanlarında iyileştirilme ve geliştirilme yapmalarını sağlıyoruz. Sonuçta daha kaliteli, daha nitelikli ve daha profesyonel sağlık hizmetleri açışından süregelen bir şekilde kendimizi geliştirmeye devam ediyoruz" ifadeleri kullanıldı.

Güncelleme Tarihi: 01 Şubat 2016, 14:40
YORUM EKLE