banner175

NUR TATAR KAPALI SPOR SALONU AÇILIŞA HAZIR

Van Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Nevzat İnanç, Grand Prix 3. Seri Müsabakaları’nda aldığı sonuçlarla 2016 Rio Olimpiyat Oyunları’na doğrudan katılım yolunda önemli bir adım atan...

NUR TATAR KAPALI SPOR SALONU AÇILIŞA HAZIR

Van Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Nevzat İnanç, Grand Prix 3. Seri Müsabakaları’nda aldığı sonuçlarla 2016 Rio Olimpiyat Oyunları’na doğrudan katılım yolunda önemli bir adım atan Vanlı Nur Tatar adına yaptırılan 5 bin kişilik kapalı spor salonunun yarın açılışının yapılacağını söyledi.

 

Açıklamalarda bulunan Nevzat İnanç, Dünya Tekvando Federasyonu tarafından organize edilen ve İngiltere Tekvando Federasyonu tarafından düzenlenen Grand Prix 3. Seri Müsabakaları’nda bayanlar 67 kiloda tatamiye çıkan Vanlı Nur Tatar’ın ilk turlarda rakiplerini mağlup ederek yarı finale yükseldiğini belirtti. Yarı finalde Güney Koreli ve finalde Fransız rakiplerini mağlup olan milli tekvandocunun gümüş madalyanın sahibi olduğunu dile getiren İnanç, Nur Tatar’ın buradan elde ettiği puanlarla 2016 Rio Olimpiyat Oyunları’na katılma yolunda önemli bir adımı geride bıraktığını kaydetti. Nevzat İnanç, “Vanlı Tekvandocu Nur Tatar kızımız, İngiltere’de düzenlenen Grand Prix 3. Seri Müsabakaları’nda gümüş madalya kazanarak 2016 Rio Olimpiyat Oyunları’na katılma yolunda önemli bir adımı geride bıraktı. Kızımızı ülkemiz ve ilimiz adına böylesi gurur verici bir başarıya daha imza attığından dolayı tebrik ediyoruz. İlimizde bugünlerde farklı mutlulukları bir arada yaşamaktayız. Bu mutluluklardan birincisi Vanlı Nur Tatar kızımızın İngiltere’de kazanmış olduğu başarısı, bir diğeri ise 20 Ekim 2015 Salı günü Nur Tatar’ın ismini taşıyan 5 bin kişilik spor salonumuzun açılışını Başbakanımız Sayın Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu tarafından hizmete açılması olacaktır. İnşallah sporcumuz Nur Tatar da o gün bizlerle olacaktır” diye konuştu. 

Güncelleme Tarihi: 20 Ekim 2015, 07:31
YORUM EKLE