banner211

O caddede minibüs depolanma alanı kaldırıldı!

Milli egemenlik Caddesi’nde yoğun olan trafik, minibüsler yüzünden sık sık trafik kitlenmesine yol açmaktaydı, Belediye burada düzenlemeye giderek depolanma alanını kaldırdı.

O caddede minibüs depolanma alanı kaldırıldı!

Özellikle şehir içindeki trafiği olumsuz etkileyen minibüs ve otobüsler, zaman zaman trafiğin kitlenmesine neden oluyor. Milli Egemenlik Park’ı önünde depolanan minibüs depolama alanı haberimiz üzerine kaldırıldı. Depolama alanının kaldırılmasıyla burada trafikte ciddi anlamda bir rahatlama oldu.

Daha önce gelip yolcularını alıp gitmeleri yerine burada depolanan minibüsler, trafiği alt üst ediyordu. Burada depolanan minibüsler, fazla yolcu almak için birbiriyle yarışıp, trafiği felç ediyordu. Tıka basa yolcu alarak kuralları hiçe sayan minibüsleri gündeme getirmemizle buradaki depolama alanı yetkililer tarafından kaldırıldı.

Milli Egemenlik Caddesi’nde trafik kurullarına uyulmadan yapılan beklemeler, yolcu indirip bindirmeler ortadan kaldırıldı. Van Büyükşehir Belediyesi burada düzenlemeye giderek, depolama alanını kaldırdı. Artık minibüsçüler gelip orada yolcularını aldıktan sonra ayrılıyorlar.

Milli Egemenlik Caddesi’nde bulunan ve Yeni Mahalle, Karşıya, Esenler Mahallelerine çalışan minibüslerin burada depolanması yüzünden zaman zaman trafik içinden çıkılmaz bir hal alıyordu. Haberimiz üzerine harekete geçen yetkililer, buradaki depolama alanını kaldırarak, trafiğin daha akışkan hale gelmesini sağladı. VAN POSTASI

Güncelleme Tarihi: 09 Ağustos 2020, 15:21
YORUM EKLE
YORUMLAR
PARKIN GİRİŞİ
PARKIN GİRİŞİ - 7 ay Önce

PARKIN GİRİŞİNDEKİ O KAHVEYİDE KALDIRSANIZ ÇOK İYİ OLACAK. AİLENİZLE O OTURANLARIN İÇİNDEN GEÇMİYORSUNUZ. GÜZELİM PARKA HİÇ YAKIŞMIYOR. AYRICA ORASI BELEDİYEYE AİT BİR KAMU ALANI. DURAK ŞÖFÜRLERİ İÇİN AÇILMIŞ ALAN ÇAY SU HER ŞEYİ SATIYOR....

VANLI
VANLI - 7 ay Önce

KESİNLİKLE O PARKIN MİLLİ EGEMENLİK CADDESİNE ÇIKAN KAPISI. BAHAR MARKET KARŞISI.

O KAHVEYİ DE KAPATIN. ÇOK KÖTÜ BİR GÖRÜNTÜSÜ VAR

ŞERAFETTİN BEY
ŞERAFETTİN BEY - 7 ay Önce

KAHVEYİ KALDIRMAK İÇİN HABER YAPIN

Van Büyükşehir Belediyesi
Van Büyükşehir Belediyesi - 7 ay Önce

Birçok il ve ilçenin ortasında olan, İran'a komşu olan, ünivetsitesi olan ve bir milyonluk bir büyüksehir olan Van ilimiz için BÜYÜK, MODERN VE YENİ BİR OTOGAR oldukça elzemdir. Şehirlerarası otobüsler, ilçe otobüs ve minibüsleri, belde ve köy minibüslerinin tamamı bu otogara taşınmalı. Yazıhaneler, depolanma alanları ve duraklar şehrin hiç bir yerinde bulunmamalıdır. Bahsi geçen o araçların hiçbiri çarşılara, şehir merkezine girmemelidir. Van ilimizin artık dağınık ve düzensiz bir ilçe görünümünden kurtulup modern bir büyükşehire yakışır bir otogara ve trafik düzenine kavuşmasının zamanı çoktan geldi. Lütfen şehrimizin büyükleri bu soruna ve bu ihtiyaca 2020 yılı içinde el atsınlar.

Van Büyükşehir Belediyesi
Van Büyükşehir Belediyesi - 7 ay Önce

Şehir içi trafiği rahatlatmak için beş dönümlük bir alan bütün şehir içi minibüsler için YOLCU İNDİRME- BİNDİRME ve HAREKET MERKEZİ olarak belirlenip çağdaş bir biçimde düzenlenmeli. Bütün mahallelerin minibüsleri bu oluşturulacak alanda yolcu almalı ve son durak olarak orada yolcularını indirmeli. Bu alan yetersiz kalacaksa gerekirse bu şekilde iki alan farklı yerlerde oluşturulabilir. Böylece sehrin muhtelif yerlerindeki cadde boyu depolanma alanları da ortadan kalkmış olur. Bağırma ve gürültü biter, trafik keşmekeşi ve tıkanıklık son bulur. Van Büyükşehir Belediyemiz bana göre acilen bu projeye başlarsa çok yerinde bir hizmet yapmış olacaktır.

banner201