banner166

Öğrenciler kadro bekliyor

Memur-Sen Van Şube Başkanı Hikmet Bilgin, fahri Kur’an kursu öğreticilerinin umutlarını yitirmediğini söyledi.

Öğrenciler kadro bekliyor

Memur-Sen Van Şube Başkanı Hikmet Bilgin, fahri Kur’an kursu öğreticilerinin umutlarını yitirmediğini söyledi. 


Türkiye genelinde 10 binin üzerinde vekil imam ile fahri Kur’an kursu hocasının kadro beklentilerinin devam ettiğini ifade eden Memur-Sen Van Şube Başkanı Hikmet Bilgin, “Bizler dün bazı basın yayın organlarında yer alan 10 bin Kur’an kursu öğreticisinin kademeli olarak kadroya alınacağı haberine sevindik. Ancak Diyanet İşleri Başkanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nün bu haberin gerçeği yansıtmadığı yönündeki açıklaması bizleri ve kadro beklentileri devam eden fahri Kur’an kursu hocalarımızı üzmüştür. Fakat bizler gerek hükümetimizin gerekse de Diyanet İşleri Başkanlığımızın bu konudaki hassasiyetlerini biliyoruz. İnşallah bu konuya da duyarlı kalacakları ve bu sorunu da çözecekleri yönündeki ümidimiz devam ediyor” dedi.


Sendika olarak ‘eşit işe eşit ücret’ taleplerinin de olduğunu aktaran Bilgin, “Türkiye genelinde 10 binin üzerinde fahri Kur’an kursu öğretimiz bulunmaktadır. Bu hocalarımız yıllardır ülkemizin en ücra köşelerinde cüzi bir ücret karşılığında çalışmaktadır. Bizler de hükümetimizden ve Diyanet İşleri Başkanımızdan ‘eşit işe eşit maaş’ sloganıyla bu kardeşlerimizin bir an önce 650 Devlet Memurları Kanunu 4A maddesine geçirilmesi ve kadroya dahil edilmelerini talep ediyoruz” diye konuştu.


Fahri Kur’an kursu öğreticileri adına Van’dan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a bir mektup gönderildiğine de değinen Bilgin, “İnşallah bu mektup Sayın Cumhurbaşkanımızın eline geçtiğinde bunun gereğini yapacağına inanıyoruz. Çünkü Cumhurbaşkanımızın da bu konudaki hassasiyetini biliyoruz” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 25 Şubat 2016, 13:14
YORUM EKLE