ÖĞRENCİLERE SÜRPRİZ GECE

Van merkez İpekyolu sınırları içerisinde bulunan merkez Anadolu İmam Hatim Lisesi (İHL) pansiyonunda kalan öğrencilere sürpriz gece.

ÖĞRENCİLERE SÜRPRİZ GECE

Van merkez İpekyolu sınırları içerisinde bulunan merkez Anadolu İmam Hatim Lisesi (İHL) pansiyonunda kalan öğrencilere sürpriz gece.

 

İl dışından gelen öğrencilerin kaldığı merkez Anadolu İmam Hatim Lisesi (İHL) pansiyonunda kalan ve hafta sonu da evlerine gidemeyip yurtta kakan öğrencilere çiğ köfte partisi düzenlendi. Bu hafta ilk yazılı sınavları biten öğrenciler hafta sonu olmasına rağmen evlerine gidemedikleri için okulun pansiyonunda kalıyorlar. 275 öğrenci kapasitesi olan okul pansiyonunda hafta sonunda ailelerinin yanına dönen bazı öğrencilere rağmen, 120 öğrenci kaldı. Okul Öğrenci Temsilcisi Başkanı olan Abdullah Ali Gün, arkadaşlarına sürpriz bir gece hazırladı. Evde yapılan çiğ köfte ve ayran ikramıyla pansiyonun yemekhanesinde türküler eşliğinde bir gece yapıldı. Abdullah Ali Gün, "Ben bundan önceki beş yıl boyunca yurtta kaldım, bazen hafta sonları ailemin yanında bazen akrabalarımın yanında kaldım. Bu yıl ise nihayet ailemle birlikteyim arkadaşlarımın halinden anlayan birisi olarak onlara moral olması için ailemle birlikte sürpriz yaptık" dedi.

 

Okulun öğrenci başkanı velisi ve aynı zamanda Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü olan Nevzat Gün ise, "Bazen bu tür sürprizlerle öğrencilere destek olmak gerekir. Zaten yürüyen bir sistem var. Okul csr pansiyon var, başlarında öğretmenleri ve müdürleri var. Bize sadece küçük destekler moral ve motivasyon sağlayacak dokunuşlar kalıyor. Bu destekler büyük etkiler sonuçlar verebilir. Her okul aile birliğinin bu tür etkinlikleri yapması gerekir" dedi.

Okul müdürü Süleyman Yavuzer ise, "Böyle okul öğrenci temsilcimiz, böyle velilerimiz ve okul aile birliğimiz olduğu için çok şanslıyız. Bize böyle bir teklifle geldiklerinde doğrusu çok mutlu oldum. Kendi elleriyle ve ailece hazırlık yaptıkları, gecenin en tatlı acılı çiğköftesini sevgi ve muhabbetle türküler eşliğinde yoğurduğu için Gün ailesine, bizi yalnız bırakmayan başkanımız Kerem Baynal'a çok teşekkür ederim" dedi.

 

Okul Aile Birliği Başkanı ve aynı zamanda MÜSİAD Van Şube Başkanı olan Kerem Baynal'ın da katıldığı gecede öğrencilerle sohbetler yapıldı. 

Güncelleme Tarihi: 05 Aralık 2016, 10:41
YORUM EKLE