ÖĞRETMENLER KAHVALTIDA BULUŞTU

İpekyolu ilçesinde bulunan İlknur Ilıcalı Cumhuriyet İlköğretim Okulu öğretmenlerine, okul aile birliği üyeleri tarafından kahvaltı verildi.

ÖĞRETMENLER KAHVALTIDA BULUŞTU

Öğretmenler Günü münasebetiyle okul aile birliği yönetimi tarafından organize edilen kahvaltı programına İl Milli Eğitim Müdürü Kıyasettin Kırekin, İpekyolu İlçe Milli Eğitim Müdürü Şükrullah Yavuzer, Okul Müdürü Sadrettin Kelen, Okul Aile Birliği Başkanı Ayhan Yazlık, öğretmenler, okulda görev yapan personeller ve bazı veliler katıldı. Öğretmenlerin kahvaltıda buluşma programında kısa bir konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürü Kıyasettin Kırekin ise, böylesi organizasyonların eğitime de büyük katkı yaptığını belirterek; "Bu programda emeği geçen başta Okul Aile Birliği Başkanı Ayhan Yazlık olmak üzere herkese teşekkür ediyorum. Güzel bir düşünce. Türkiye'de emsal oluşturacak bir davranış. Öğretmenlerin moral bulması, veli-idare-öğretmen arasındaki diyalogların daha da olgunlaşması adına çok güzel bir organizasyon. Herkesin evinde kahvaltı var ve herkes kendi evinde kahvaltı yapabilir, ama böylesi etkinlikler insanların bir araya gelmesini sağladığı gibi daha da iyi ilişkilerin sağlanmasına vesile olabiliyor. Bu etkinlikler öğretmene verilen saygıdır. Bu birliktelik devam ettiği sürece İlknur Ilıcalı İlköğretim Okulu’nun eğitim öğretim konusunda da çok güzel başarılara imza atacağına inanıyorum” dedi.

İpekyolu İlçe Milli Eğitim Müdürü Şükrullah Yavuzer ise, Van’da görev yapan tüm öğretmenlere gereken önemi vermek için ellerinden gelen çabayı gösterdiklerini belirterek, “Mümkün olduğu kadar, sosyal alanlarda da bir araya gelerek eğitim camiası ile motivasyon ve sinerji oluşturmaya gayret göstereceğiz. Öğretmenleri kahvaltıda buluşturma programında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı. Okul Müdürü Sadrettin Kelen, emeği geçen herkese teşekkür etti. İlknur Ilıcalı Cumhuriyet İlköğretim Okulu Aile Birliği Başkanı Ayhan Yazlık da, Öğretmenler Günü dolayısıyla öğretmenlere moral ve öğretmen-veli ilişkilerinin daha sağlam temellere oturması anlamında önemli olduğunu ve bu amaçla böyle bir program tertiplediklerini belirtti. Böyle programların bir sosyal sorumluluk olduğunu ifade eden Yazlık, “Bu bizim sosyal sorumluluğumuzdur. Okul Aile Birliği’nin yegane amacı öğretmen, veli ve öğrenci arasındaki bağı güçlendirmektir. Yönetim olarak 24 Kasım Öğretmenler Günü dolaysıyla öğretmenleri kahvaltıda buluşturma programını düzenledik. Bu konuda desteklerini bizden esirgemeyen Van Ticaret Borsası (VanTB) ve değerli velilerimize teşekkür ediyoruz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 02 Aralık 2014, 12:15
YORUM EKLE