Önür’den sağduyu çağrısı

Türk Diyanet Vakıf-Sen Van İl Başkanı Ferit Önür, tahammülsüz bir toplum olmamak için herkesin sağduyulu olmasını istedi.

Önür’den sağduyu çağrısı

Sendika binasında yaptığı basın açıklamasında, adaletli olmak, adaletli davranmak ve insanların haklarına saygının İslam dininin en büyük prensiplerinden olduğunu belirten Türk Diyanet Vakıf-Sen Van İl Başkanı Ferit Önür, adaletin olmadığı yerde huzursuzluk, haksızlık, adam kayırmacılık, kargaşa ve karmaşanın hakim olduğunu söyledi. Hakkını korumak ve hakkını aramanın önemli bir meziyet olduğunu ifade eden Önür, “Hak aranırken kamu malına zarar vermek, cam kırmak ve araba yakmak, çevreye zarar vermekten başka bir şey değildir” dedi.

 

ÖNÜR: SAĞDUYULU DAVRANMAK GEREKİYOR
Eylemlerde sağduyulu davranılması ve başkasının hakkının gasp edilmemesi gerektiğini vurgulayan Önür, idarecilerin adalet üzerine davranması ve herkesi eşit görmesinin problemlerin çözülmesine katkı sağlayacağını söyledi. Hangi görüş olursa olsun can, mal ve namusun insanların dokunulmaz hakları olduğunu belirten Önür, “Demokrasilerde düşünceler; hakaret, tehdit, aşağılama gibi baskı ve korku olmadan özgürce ifade edilebilmelidir. Bu görüşlere de tahammül gösterilmelidir. Bunu oluşturmakta adaletle olduğu gibi idare edenlerin asli görevlerindendir” şeklinde konuştu.
Önür, konuşmasına Hz. Muhammed’in ‘Ey Allah’ın kulları! Kardeş olun’ sözleriyle son verdi.

Güncelleme Tarihi: 19 Haziran 2013, 13:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER