banner166

Otomobil sahiplerini sevindiren haber

Geçen hafta başlayan dolardaki düşüş trendi akaryakıt fiyatlarına da yansıdı. Kurdaki düşüş sayesinde bu geceden itibaren benzine indirim yapılabileceği belirtildi. Motorinde ise bir hareket söz konusu değil.

Otomobil sahiplerini sevindiren haber

Bu sabah araç sahiplerini sevindiren haber geldi. Bu gece yarısından itibaren benzinde 15-17 kuruş arası indirim yapılması bekleniyor. İndirimin arkasında ise geçen haftadan düşüş trendinde olan dolar kuru söz konusu. Dolar önceki gün 5.26'ya kadar düşmüştü. Motorine indirimin ise bir kaç gün içerisinde gerçekleşmesi bekleniyor.

Akaryakıt fiyatları Brent Petrol, uluslararası motorin ve benzin fiyatları ile dolar kuruna göre belirleniyor. Brent petrol fiyatlarında bir değişlik olmadı ancak dolar TL karşısında düşüşe geçti. Bu veriler kapsamında kurun etkisiyle benzinde 15-17 kuruş aralığında indirim yapılması kararı alındı. Bu gece yarısından itibaren benzine yapılan indirim sonrası benzin ve motorin pompa fiyatları eşitlenmiş olacak. Hatta bazı illerde benzin fiyatının motorinden daha düşük olacağı hesaplanıyor. Aynı zamanda  benzine bu ay, bir haftada 33 kuruş tutarında zam yapılmıştı.

Güncelleme Tarihi: 29 Ocak 2019, 11:30
YORUM EKLE