banner211

Özalp’ta meydana gelen yangın hala devam ediyor

Van’ın Özalp ilçesinde sabaha karşı yaklaşık 200 dükkanın bulunduğu halk pazarında meydana gelen yangın 4 saatlik çalışmanın ardından halen kontrol altına alınamadı.

Özalp’ta meydana gelen yangın hala devam ediyor

Özalp ilçesinde sabaha karşı çıkan yangın, 200 dükkanın bulunduğu halk pazarında etkili oldu. Yangın ihbarını alan Van Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığına bağlı Özalp Grup Amirliği ekipleri, olay yerine giderek yangına müdahale etmeye başladı.

VAN'DAN DA DESTEK TALEBİNDE BULUNULDU

Yangının ve alanın büyük olması sebebiyle Saray İlçe Grup Amirliği ekiplerinden destek istendi. Ardından Van'dan da destek talebinde bulunuldu. Tuşba ve İpekyolu İl Grup Amirliğinden de 3 araç bölgeye sevk edildi. 5 araç ve 23 personelle müdahale dilen yangın rüzgarın da etkisiyle büyüdü. Zaman zaman patlamaların meydana geldiği iş yerlerinde itfaiye ekipleri, canla başla zamana karşı mücadele ediyor. Yaklaşık 4 saatlik çalışmaya rağmen henüz kontrol altına alınamayan yangında, iş yerlerine su ve köpük sıkılıyor.

Polisin yoğun güvenlik önlemi aldığı bölgede Van Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanı Abdullah Arvas, beraberindekiler ile birlikte yangın alanına giderek çalışmalar hakkında bilgi alıp incelemelerde bulundu. Yangından dolayı Özalp ilçe genelinde elektrik ve internetin kesildiği belirtildi.

İHLAS HABER AJANSI

YORUM EKLE
YORUMLAR
Gazeteci adayı
Gazeteci adayı - 6 ay Önce

Çok eski bir binaydı böyle bir şeyin olacağı çok belliydi, Özalp halkına geçmiş olsun

PEHLİVANOĞLU
PEHLİVANOĞLU - 6 ay Önce

ÖZALP HALKINA VE ESNAF KARDEŞLERE GEÇMİŞ OLSUN YETKİLİLERDEN BUNDAN DERS ÇIKARMASI GEREKİR VANDA DA AYNI DÜZENSİZ ÇARŞILAR VAR TEDBİR ALINMASI LAZIM

banner240