banner166

PARK YAPARKEN GÖZ ÇIKARDILAR

Van’da, park yapımı nedeniyle mevcut altyapısı iptal edilen evler sular altında kaldı. İki yıldır çalmadık kapı bırakmayan mahalle sakinleri, belediyeye tepki gösterdi.

PARK YAPARKEN GÖZ ÇIKARDILAR

Süphan Mahallesinde oturan Abdulkerim Bitik, iptal edilen kanalizasyon hattı yüzünden evine giremediğini söyledi. Yetkili kurumlara başvurmasına rağmen soruna bir çözüm bulamayan Bitik, belediyelere tepki gösterdi. Kent Park’ın yapılmadığı tarihlerde hiçbir sıkıntılarının olmadığını ifade eden Bitik, şöyle konuştu: “Biz burada mağdur durumdayız. Evimizi 2011 yılında yaptık ve bu park yoktu. Altyapımız vardı, kanal vardı, kanalizasyon vardı, her şeyimiz vardı. Park yapımından sonra altyapıyı iptal ettiler, kanalizasyonumuzu iptal ettiler, suyu iptal ettiler. Gelen bütün sular burada birikiyor ve hiçbir yere gitmiyor. Evimize ve bize zarar veriyor. Ne eve girebiliyoruz ne bir çare getirebiliyoruz. Defalarca buraya belediye gelmiş, VASKİ gelmiş. VASKİ ‘belediyenin sorunudur’, belediyeye gidiyorum ‘VASKİ’nin sorunu’ diyorlar. Oradan oraya hep mağdur oldum. Ama bu sıkıntıya rağmen yaşamaya devam ediyorum. Bu sorunlardan dolayı iki aile buradan gitmek zorunda kaldı."

 

Yıllardır burada yaşadığını anlatan Bitik, sözlerini şöyle tamamladı: "Hepimiz Vanlıyız. Benim kimliğimde Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı yazıyor. Bunu kendi belediyem benim başıma getiriyor. Bu sıkıntıyı belediye çözecek, bunu yapmak zorundadır. Mahalle kanalizasyon suları ile dolmuş durumda. Tarihi kanalı iptal etti, duvar çekti, altyapımızı iptal etti. Bunu herkesin bilmesi gerekiyor.” VASKİ yetkilileri ise "Orada altyapı veya kanalizasyon ile ilgili bir sorun yok. Bu tamamen kar sularının erimesinden kaynaklanıyor. Drenaj hattı ile sorun yaşanıyor, bunun VASKİ ile ilgisi yoktur" dediler. 

Güncelleme Tarihi: 22 Şubat 2016, 19:13
YORUM EKLE