banner166

PKK ve PAJK'lı tutsakların açlık grevi sona erdi

PKK ve PAJK'lı tutsakların 15 Ağustos'ta başlattığı süresiz-dönüşümlü açlık grevi eylemi sona erdi. Tutsaklar adına açıklama yapan Deniz Kaya, uyarı amaçlı başlattıkları eylemlerinin sona erdirildiğini açıkladı.

PKK ve PAJK'lı tutsakların açlık grevi sona erdi

Türkiye ve Kürdistan'daki cezaevlerinde tutulan PKK ve PAJK'lı tutsaklar, PKK Lideri Abdullah Öcalan'a uygulanan tecrit, YPG/YPJ'lilerin cenazelerinin ailelere verilmemesi ve siyasi soykırım operasyonlarına karşı 15 Ağustos'ta başlattığı süresiz-dönüşümlü açlık grevi eylemlerini sonlandırdı. Cezaevlerindeki tutsaklar adına açıklama yapan Deniz Kaya, "Cizre başta olmak üzere direnen Kürt halkına yönelik AKP'nin politikaları, halkın kendi öz gücüyle geliştirdiği direnişlerle kırılmış, Türkiye halklarının demokrasi ve özgürlüğüne büyük kazanımlar sağlamıştır" dedi.

'Halkımızın öz iradesi ve özgürlük kazanacak'

PKK'li ve PAJK'lı tutsaklar olarak halkla birlikte olmak için 15 Ağustos 2015 tarihinde uyarı amaçlı başlattıkları eylemlerini sonlandırdıklarını duyuran Kaya, şunları aktardı: "Kürt halkının fedakârlığı ve direnişini selamlıyor, her zaman halkımızla birlikte olduğumuzu belirtiyoruz. PKK'li ve PAJK'lı tutsaklar olarak direnişe direniş katan Kürt halkının serhıldanları günden güne büyütmesi karşısında, bizler de boş durmayacağımızı, AKP'nin faşizan politikalarına sessiz kalmayacağımızı bir kez daha belirtiyor, halkımızın ilan etmiş olduğu demokratik özerkliği kurumsallaştıracağına inanıyoruz. Sokaklarda, ilçelerde ve şehirlerde mücadele eden, direnen ve bu uğurda canını kaybeden halkımızın mücadelesini bir kez daha selamlıyoruz. Kaybeden AKP faşizmi olacaktır, kazanan halkımızın öz iradesi ve özgürlük olacaktır."

Güncelleme Tarihi: 15 Eylül 2015, 18:55
YORUM EKLE