banner211

Prof. Dr. Menaf Turan'a dekanlık görevi

Van Erciş işletme fakültesi dekanı değişti! Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi’nde önemli çalışmalara imza atan ve başarılı bir kariyere sahip olan Prof. Dr. Menaf Turan Erciş İşletme Fakültesi Dekanı oldu.

Prof. Dr. Menaf Turan'a dekanlık görevi

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi öğretim üyelerinden Prof. Dr. Menaf Turan Erciş İşletme Fakültesi’ne dekan olarak atandı. YYÜ’deki akademisyenlik görevi ile birlikte bir çok kurum ve kuruluşla birlikte ortak çalışmalara imza atan Turan aynı zamanda Van TSO’da akademik danışman olarak da görev yapıyor.

A. Menaf Turan kimdir?

Yüksek Lisans derecesini Mersin Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Yönetimi Anabilim Dalı’nda ve doktora derecesini, Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Anabilim Dalı Kent ve Çevre Bilimleri Dalı’nda 2008 yılında tamamladı. 2009 yılında Yrd. Doç. Dr. 2013 yılının Ekim ayında Yerel Yönetimler, Kent ve Çevre Politikası alanında Doç. Dr. ve 2018 yılında yine aynı alanda Prof. Dr. unvanını aldı. 2008 yılından bu yana Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi İİBF Kamu Yönetimi Bölümü’nde öğretim üyesi olarak çalışmaktadır. Yerel yönetimler, kentsel politikalar, kent ekonomisi, çevre politikaları, kent ve hukuk, afet yönetimi ve politikaları derslerini vermektedir. Ayrıca, 2014-2017 yıllarında Ankara Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Gayrimenkul Geliştirme ve Yönetimi Anabilim Dalı Lisansüstü Programı’nda imar hukuku, yerel yönetimler, Türkiye’de konut politikası ve kent ekonomisi derslerini yürütmüştür. Belediye yönetimi, kentleşme, imar, afet, konut politikaları, kentsel dönüşüm, kalkınma ajansları, stratejik planlama, yerel kalkınma ve Cumhurbaşkanlığı Hükumet Sistemi konularında yayınlanmış olan kitapları, kitap bölümleri, ulusal ve uluslararası makaleleri, sempozyumlarda sunulmuş bildirileri ve projeleri bulunmaktadır. 2015 yılından bu yana TOBB Van İli Akademik Danışmanlığı ve 2016-2018 yılları arasında Van YYÜ İİBF Kamu Yönetimi Bölüm Başkanlığı ve İİBF Dekan Yardımcılığı görevi yürütmüştür. 11. Kalkınma Planı Yerel Yönetimler Özel İhtisas Komisyonu üyeliği, Van YYÜ Kent Araştırmaları Merkez Müdürlüğü, Van Tuşba Kent Konseyi Başkanlığını yürütmektedir. Ayrıca Van’dan yayın yapan Kanal M televizyon kanalında “Haftanın Analizi” isimli bir tv. programının yapım ve sunumunu gerçekleştirmiştir.

ŞEHRİVAN GAZETESİ

YORUM EKLE