banner211

Prof. Dr. Naci Görür, depremden 3 gün önce Malatya için uyarıda bulundu

Malatya Pütürge'de meydana gelen 5.2 büyüklüğündeki depremin ardından Prof. Dr. Naci Görür'ün günler öncesinden bölgeyle ilgili yaptığı tahmin dikkat çekti.

Prof. Dr. Naci Görür, depremden 3 gün önce Malatya için uyarıda bulundu

Son dönemde dikkat çektiği her noktada deprem gerçekleşen Prof. Dr. Naci Görür, Malatya depreminin ardından yine aynı şekilde gündeme oturdu. Görür, depremden 3 gün önce Malatya fayının uzun zamandır enerji biriktirdiğini söyleyerek tehlikeye dikkat çekti.

UYARIDA BULUNMUŞTU

Depremden bir kaç gün önce Prof. Dr. Naci Görür, 1 Ağustos 2020'de Malatya'nın Hekimhan ilçesinde saat 08:33'te 3.9 büyüklüğünde meydana gelen deprem sonrasında "Deprem Malatya Fayı üzerinde oldu, DAF ile ilgili değil. Bu fay da uzun zamandır enerji biriktiriyor" uyarısında bulunmuştu.

İŞTE GÖRÜR'ÜN SOSYAL MEDYADAN YAPTIĞI AÇIKLAMA

Görür, Twitter hesabından açıklama yaparak şunları kaydetmişti: "Arkadaşlar, bu sabah Malatya, Yeşilpınar/Hekimhan'da olan 3,8'lik küçük deprem MalatyaFayı üzerinde oldu, DAF ile ilgili değil. Bu fay da uzun zamandır enerji biriktiriyor.Arkadaşlar, bazı izleyicilerim Malatya Fayı hakkında bilgi istiyorlar. Bu fay son zamanlarda Munzur Üniversitesi öğretim üyesi Taylan Sancar vd tarafından ayrıntılı olarak çalışılmaktadır. 2018 J Seismol. Yayınlarına göre Malatya Fayı 7.4 büyüklüğüne varabilecek deprem üretebilecek kapasitededir. Bu hesaplamayı yazarlar bu fayın son 10 bin sene içerisinde üretmiş olduğu 4 deprem verisine dayanarak yapmışlardır."

DAHA ÖNCE DE BENZER TESPİTLERİ OLDU

Görür, depremlerle ilgili yerinde bilimsel tespitleri nedeniyle 'depremi önceden bilen uzman' olarak anılıyor.

SON DAKİKA

YORUM EKLE
YORUMLAR
Van Kalesinin çevresi ilgi bekliyor
Van Kalesinin çevresi ilgi bekliyor - 8 ay Önce

KALENİN DÖRT TARAFI NE ZAMAN ISLAH EDİLECEK, NE ZAMAN TEMİZLENECEK, NE ZAMAN GÜZEL BİR PEYZAJ VE ÇEVRE DÜZENLEMESİ YAPILACAK?

banner201