banner211

Rektör Şevli deprem simülasyon merkezini gezdi

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde (Van YYÜ) AFAD İl Müdürlüğü tarafından getirilen deprem simülasyon TIR'ında öğrencilere ve personele deprem anında ve deprem sonrasında yapılması gerekenler hakkında bilgiler verildi.

Rektör Şevli deprem simülasyon merkezini gezdi

Van YYÜ Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Şevli, AFAD ve Kızılay yöneticileriyle birlikte kurulan TIR'ını ve çadırları ziyaret etti. Van YYÜ Merkezi Yemekhane arkasında kurulan çadırları ve deprem simülasyon TIR'ını ziyaret eden Rektör Prof. Dr. Şevli burada AFAD , Kızılay ve Büyükşehir Belediyesi yetkililerinden bilgi aldı.

Aynı zamanda AFAD'ın acil durumlarda kullandığı aletler ve yöntemler hakkında bilgiler verilen alanda Van Türk Kızılay'ı kan alma aracı ile Türkiye'nin her bir yerinde kök hücre bekleyen insanlar için kök hücre bağışları alınıyor. bir hafta boyunca devam edecek etkinlikler kapsamında Van büyükşehir Belediyesi de 2011 yılından günümüze kadar imar ve afet üzerine yaptığı çalışmalar üniversite personeli ve öğrencilerle paylaşılıyor.

Programa Van YYÜ Rektmör Yardımcısı Prof. Dr. İsmail Hakkı Ekin, AFAD İl Müdürü Osman Uçar, Kızılay Van Şube Başkanı M. Uğur Demiroğlu'da katıldı.

ŞEHRİVAN GAZETESİ

YORUM EKLE

banner201