banner211

Sağlık Bakanı Koca açıkladı! İşte il il günlük vaka sayıları...

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın açıklamalarına göre vaka sayısına göre vefat oranının en yüksek olduğu il Gümüşhane olurken, en düşük olduğu il ise Kilis oldu... İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa ve diğer illerimizdeki günlük vaka sayıları ise çok çarpıcı... Koca bir kez daha uyardı...

Sağlık Bakanı Koca açıkladı! İşte il il günlük vaka sayıları...


Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, video konferansla gerçekleştirilen Koronavirüs Bilim Kurulu Toplantısı sonrasında illere göre korona virüs vakalarını açıkladı. Vaka sayısındaki dalgalanma hakkında "Sürpriz yok, beklenen sınırdayız. Bu sınırı aşmamak sizin elinizde." diyen Bakan Koca, şöyle konuştu:  

- Mart ayı sonunda günde 1500 civarı vakamız varken bunların yarısı pinomoni oluyor ve yoğun tedavi gerektiriyor. Şimdi ise yüzde %9.4'ü pinomoni oluyor.

- Yoğun bakımda geçirilen süre ortalaması ise 18.2 günden 2.7 güne indi. Virüsün etkisinde henüz bir azalma yok ama hekimlerin tedavi etme gücünde yükseliş var.

- Yoğun bakıma giren hasta sayısı da 330 civarından 34'e düşmüş durumdadır.

- Salgın boyunca vefat edenlerin içinde 60 yaş üzeri ve en az bir alt hastalığı olanların oranı yüzde 71.70'dir.

- Son günlerde dalgalanmarın seyri, farklı illerimizde farklı olmaktadır. Vaka sayısına göre vefat oranının en yüksek olduğu 12'4 ile Gümüşhane'dir. En düşük olduğu il ise Yüzde 0.33 ile Kilis'tir.


Ankara günlük vaka sayısı
Son 1 ayda Ankara'da günlük ortalama vaka sayısı 127, son 1 haftada günlük ortalama sayısı 155, Son 3 günde ortalama vaka sayısı 177.

İstanbul günlük vaka sayısı
Son bir ayda İstanbul’da ortalama vaka sayısı 653, son bir haftada ortalama vaka sayısı 620, son üçü günde ortalama vaka sayısı 610’du, düne göre baktığımızda bu sayı 700’leri geçti.


İzmir günlük vaka sayısı
Son bir ayda İzmir'de günlük ortalama vaka sayısı 32 son bir haftada günlük ortalama sayısı 38 son 3 günde ortalama vaka sayısı 34.

Bursa günlük vaka sayısı
Son bir ayda Bursa'da, günlük ortalama vaka sayısı 64, son bir haftada günlük ortalama vaka sayısı 84, son 3 günde ortalama vaka sayısı 93. Son gün 100'e kadar çıkmış oldu. Bursa'da giderek bir artış olduğunu görüyoruz.


Kocaeli günlük vaka sayısı
Son bir ayda Kocaeli'de, günlük ortalama vaka sayısının 78, son bir haftada günlük ortalama vaka sayısı 91, son 3 günde ortalama vaka sayısının 113 olduğunu kaydeden Koca, artışın devam ettiğini aktardı.

Konya günlük vaka sayısı
Koca, son bir ayda Konya'da günlük ortalama vaka sayısının 41, son bir haftada günlük ortalama vaka sayısının 73, son 3 günde ortalama vaka sayısının 88 kişi olduğunu açıkladı.

Kayseri günlük vaka sayısı
Son bir ayda Kayseri'de, günlük ortalama vaka sayısı 14, son bir haftada günlük ortalama vaka sayısı 25, son üç günde ortalama vaka sayısı 28. Daha kontrollü...

Diyarbakır günlük vaka sayısı
Diyarbakır’da günlük ortalama vaka sayısı 58, bir ayda 81, son üç günde ise 87. Son günde 100’lere yaklaştı.


Şanlıurfa günlük vaka sayısı

Son bir ayda Şanlıurfa'da, günlük ortalama vaka sayısı 25, son bir haftada günlük ortalama vaka sayısı 42, son 3 günde ortalama vaka sayısı 43. Daha kontrollü olduğunu söyleyebiliriz.d

İNTERNET HABER

YORUM EKLE

banner201