banner211

Sahte içkiden ölenlerin sayısı 27’e yükseldi!

Türkiye son bir haftada yeniden sahte içkiden ölümlerle tanıştı. Bir hafta içinde İzmir, Kırıkkale ve Mersin'de 27 kişi sahte içki nedeniyle hayatını kaybetti. Onlarca kişi tedavi altında. Polis her yerde sahte içki imalathanesi bulmaya başladı.

Sahte içkiden ölenlerin sayısı 27’e yükseldi!

Türkiye'de son bir haftada İzmir, Kırıkkale ve Mersin'de sahte içkiden 27 kişi hayatını kaybetti. Onlarca kişi halen hastanelerde ölüm kalım mücadelesi veriyor. Ölümlerin ardından polis her yerde kaçak içki imalathanesi ve deposu bulmaya başladı.

Mersin'de 5 kişi sahte içkiden öldü

Kaçak içkiden toplu ölümlerin yaşandığı son şehir Mersin oldu. Mersin'de, sahte içkiden zehirlenme şüphesiyle hastanelere başvuran 13 kişiden 5'i hayatını kaybetti, 8 kişinin tedavisi sürüyor. Ekipler, hayatını kaybedenlere sahte içki sattığı iddia edilen Toroslar ilçesindeki büfeye operasyon düzenledi. Büfede, 9,5 litre sahte içki ele geçirildi, işletme sahipleri H.Ü. ve E.A. gözaltına alındı. Büfe de kapatıldı.

Şebeke çorap söküğü gibi çökertildi

Büfeye sahte içkiyi satan M.F'nin de adresine operasyon düzenleyen ekipler, burada 279 litre etil alkol, sahte içki yapımında kullanılan anason, aroma, etiket, kit ve huni ele geçirdi, zanlıyı gözaltına aldı. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen M.F, H.Ü. ve E.A. çıkardıkları nöbetçi sulh ceza hakimliğince tutuklandı.

İzmir'de ölenlerin sayısı 15'e çıktı

İzmir’in çeşitli ilçelerinde sahte içki içtikleri iddia edilen çok sayıda kişi, mide bulantısı ve görme kaybı şikayetleriyle rahatsızlanarak hastanelere kaldırılmıştı. Hastaneye kaldırılanlardan bugüne kadar 15 kişi hayatını kaybetti. Kentteki çeşitli hastanelere götürülen 20 kişinin de tedavisinin sürdüğü öğrenildi.

Kırıkkale'de 7 kişi hayatını kaybetti

Geçen hafta sahte içkiden ilk ölümler Kırıkkale'de yaşandı. Şehirde  faaliyet gösteren bir mini marketten aldıkları içkiden içen 7 kişi, görme kaybı ve mide bulantısı şikayetleriyle hastaneye kaldırıldı. 7 kişi tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatlarını kaybetti. Bu kişilerin, dezenfektan olarak kullanılan etil alkol bazlı yüzey temizleyici sıvılara içki aromaları karıştırarak yapılan içkilerden içtikleri belirlendi.

İNTERNET HABER

YORUM EKLE