SANAYİCİLERİN YANINDA OLACAĞIZ!

Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Murat Zorluoğlu, Van Organize Sanayi Bölgesini (OSB) ziyaret ederek, OSB yönetimi ile bir toplantı gerçekleştirdi.

SANAYİCİLERİN YANINDA OLACAĞIZ!

ŞEHRİVAN GÜNCEL: ÖNDER ALTINAL / ÖMER FARUK TOKTAŞ - Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Murat Zorluoğlu, Van Organize Sanayi Bölgesini (OSB) ziyaret ederek, OSB yönetimi ile bir toplantı gerçekleştirdi.

 

Fuar Kongre Merkezinde gerçekleştirilen toplantıya Vali Zorluoğlu’nun yanı sıra Van OSB Yönetim Kurulu Başkanı Şemsettin Bozkurt, Bilim Teknoloji ve Sanayi İl Müdürü Nevzat Gün ile OSB yönetim kurulu üyeleri ve sanayiciler katıldı.

 

Burada konuşan Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zorluoğlu, valilik ve belediye olarak sanayi yatırımlarını önemsediklerini belirterek şunları söyledi: “Sanayicilerimizin sürekli yanlarında olacağız. Görev yapacağımız süre içerisinde en çok beraber olacağımız insanlar Van’a yatırım yapan ve yatırım yapmak isteyen insanlar olacak. Ben özel sektör yatırımlarını kamu yatırımlarından farklı görmüyorum. Benim için ikisi de aynıdır. Bizler devlet olarak kamu yatırımları ile nasıl ilgileniyorsak, özel sektör yatırımları ile aynı şekilde ilgileneceğiz. Bundan hiç kimsenin tereddüdü olmasın. Burada yatırım yapan ya da yapmak isteyenlerin karşılaştıkları sonraların süratle çözümü için her zaman hazır olacağız. Van’da ilave bir yatırım düşünen yatırımcının doğrudan muhatabı ilin valisidir.”

 

 

ZORLUOĞLU: PROJELERİ HAYATA GEÇİRECEĞİZ

Van’dan cazibe merkezleri programına 157 civarında müracaat olduğunu ifade eden vali Zorluoğlu şunları kaydetti: “Bu biran önce hayat geçirilmeli Kalkınma Bankası ve Kalkınma genel bakanlığımızla irtibatlıyız. İlk çağrıda bu başvurular yapıldı. Bundan sonraki çağrılarda da mutlaka kıymetli proje başvuruları yapılacak. OSB başta olmak üzere yatırım yapılacak yerlerde de bu yatırımın mutlaka başlatılması gerekir. Başvuruların ilk değerlendirmeleri yapıldı. Kısa süre içerisinde ilk etapta desteklenecek olan projeler açıklanacak. İnşallah onları süratle hayata geçiririz.”

 

Tekstilkent Projesi’ne de değinen Vali Zorluoğlu, orada bin 200 civarında kişinin istihdam edildiğini ifade ederek orada yaşanan yol probleminin de kısa süre içersinde çözüleceğini ifade etti.

 

Van OSB Yönetim Kurulu Başkanı Şemsettin Bozkurt da OSB’yi ziyaret eden Vali Zorluoğlu’na teşekkür ederek buradaki çalışmalarla ilgili bilgi verdi. Toplantının ardından Fuar Kongre Merkezini gezen vali Zorluoğlu daha sonra buradan ayrıldı. 

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 20 Temmuz 2017, 10:19
YORUM EKLE