Sarıgül bölgeyi geziyor

İstanbul Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, 13 Ocak'ta geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden eski Hakkari Belediye Başkanı ve gazeteci-yazar Abdurrahman Keskin’in taziyesine katılmak üzere Hakkari’ye geldi.

Sarıgül bölgeyi geziyor

Sabah saatlerinden Van’dan kara yolu ile Hakkari’ye gelen Mustafa Sarıgül, Hakkari-Van karayolu üzerinde bulunan Özgürlük Meydanı'nda eski Durankaya Belediye Başkanı Fatih Keskin ve çok sayıda vatandaş tarafından karşılandı. Büyük bir araç konvoyu ile Hakkari’ye gelen Sarıgül, ilk önce Dağgöl Mahallesi’nde, eski Hakkari Belediye Başkanı gazeteci-yazar Abdurrahman Keskin ile bir süre önce Van’da uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden kardeşi Av. Cumhur Keskin’in mezarlarını ziyaret etti. Sarıgül, daha sonrada Hakkari Valisi Orhan Alimoğlu’nu makamında ziyaret etti. Çarşı merkezinde halkla bir araya gelerek vatandaşlarla tek tek tokalaşan Sargül, belediye binası önünde kalabalık vatandaş gurubu tarafından karşılandı.

 

BELEDİYEYİ ZİYARET ETTİ


Sargül, belediye binası salonunda Belediye Başkan Vekili Selim Engin ve belediye encümenleri tarafından karşılandı. Belediyede bir konuşma yapan Başkan Sargül, gösterilen ilgiden dolayı çok mutlu olduğunu söyleyerek, “Belediye başkanlığımızı yapan barışa, özgürlüğe, demokrasiye son derece büyük önem veren ve Hakk'a yürüyen merhum Abdurrahman Keskin reisimizin taziyesi münasebetiyle buraya geldim. Ben bir kez daha Hakkari halkına başsağlığı diliyorum. Mekanı cennet olsun, Allah taksiratını af etsin. Belediyeler, yerel yönetimler demokrasinin ana damarıdır. Gittiğimiz her yerde bir kez daha hiçbir düşünce farkı gözetmeden belediyelerimize uğramayı demokrasi anlayışım olarak görüyorum. Demokrasinin kurum ve kuruluşlara yerleşmesi, yerel yönetimlerin güçlenmesiyle eşdeğerdir. Bu nedenle tüm Hakkari’deki yurttaşlarım adına belediyemizi ziyaret etmekten çok mutluyum” diye konuştu.

 

ZİYARETLER KÖPRÜ OLACAK


Belediye Başkan Vekili Selim Engin ise, Sarıgül’ün ili ziyaret etmesinin kendilerini son derece sevindirdiğini ifade ederek, “Gerçekten sadece Hakkari Belediyesi'nin değil, tüm belediyelerin ziyaret edilmesi gerekir. Tüm belediyelerle halkın arasında köprü kurulması gerekir. Ziyaretlerin hem Doğu'ya hem de Batı'ya köprü olacağını düşünüyorum” dedi.
Sarıgül, daha sonra merhum Abdurrahman Keskin’in oğlu eski Hakkari Durankaya Belediye Başkanı Fatih Keskin’in evine taziye ziyaretinde bulundu. Sarıgül'ün, Hakkari-Van karayolu üzerindeki Sümbül Mahallesi’nde Barış Anneleri tarafından kurulan “Barış Çözüm Süreci Çadırı'nı ziyaret ederek Hakkari’den ayrıldı.

 

 

Güncelleme Tarihi: 23 Mayıs 2013, 14:19
YORUM EKLE