“Savaşın iyisi barışın kötüsü olmaz”

Belediye ve Özel İdare Çalışanları Birliği Sendikası (Bem-Bir-Sen) Van Şubesi tarafından, barış sürecinin değerlendirilmesi amacıyla bir dayanışma toplantısı düzenlendi.

“Savaşın iyisi barışın kötüsü olmaz”

İskele Öğretmenevinde düzenlenen toplantıya Bem-Bir-Sen Van Şube Başkanı Harun Altın, AK Parti İl Başkanı Abdullah Aras, Bem-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Medeni Sevinç, Genel Başkan danışmanı Tarkan Zengin ile sendika üye ve yetkilileri katıldı. Burada kısa bir konuşma yapan Bem-Bir-Sen Van Şube Başkanı Harun Altın, Van’da yaşanan depremlerden dolayı bir araya gelemediklerini belirtti. Ülkenin çok önemli bir süreçten geçtiğini vurgulayan Altın, “Ülkemiz çok önemli bir süreçten geçmektedir. Sizlerin de canı gönülden katıldığına ve arzu ettiğinize hiç şüphe etmediğim barış sürecinin başlamış olmasıdır. İnanıyoruz ki Kürt sorunu çözüme kavuştuğu takdirde; ülkemiz, bölgesinde en büyük güç ve lider ülke olacaktır. Savaşın iyisi barışın kötüsü olmaz. Temennimiz odur ki bölgemizin ve ülkemizin bir an önce huzura, barışa ve kardeşliğin daha da pekiştiği günlere kavuşmasıdır” dedi.

 

ALTIN: BÖLGEMİZ CAZİBE MERKEZİ OLACAK


Mart 2014’te yapılacak olan seçimlerle Van’da bir ilkin yaşanacağına değinen Altın, “İlimizin gelişmeye ve büyümeye çok müsait ve şartlarının uygun olması ve gelecek olan belediye yönetimlerinin başarılı olması durumunda bölgemiz, cazibe merkezlerinden biri olacaktır. O konuda inancımız tamdır. Yine ilk defa ülkemizde uygulanacak olan uygulama çerçevesinde İl Özel İdaresi’nin büyükşehir belediyesiyle birleşmesi, illerin tek yerel yönetimler meclisi olması, büyük yetki ve sorumluluk yüklemektedir” diye konuştu.

 

KARSLI: SÜRECE SONUNA KADAR DESTEK VERECEĞİZ

 

Depremde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet dileyerek konuşmasına başlayan Bem-Bir-Sen Eğitim ve Mevzuattan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Recai Karslı, barış sürecine sonuna kadar destek vereceklerini vurguladı. Karslı, “Ülkenin temel harcının ‘Ümmet’ bilinci olduğuna inanıyoruz. Kürdüyle, Türküyle, Arabıyla biz bu memleketin ayrılmaz parçalarıyız. Bütünlüğün özüyüz. Bundan dolayı Memur-Sen ailesi olarak ülkenin bütünlüğünün, birliğin, kardeşliğin ön safhaya çıkarılmasından dolayı açılımı canı gönülden destekliyoruz” şeklinde konuştu.

 

ARAS: TÜM VATANDAŞLARIN DESTEĞİNE İHTİYAÇ VARDIR


AK Parti Van İl Başkanı Abdullah Aras da, çözüm sürecini değerlendirerek, 30 yıldır insanların birbirlerine zulmederek, baskı ve şiddet uyguladığını söyledi. Aras, “Kendi elleriyle kendilerini öldürmeleri hadisesidir. Buna dur demek elbette insanoğlunun iradesiyle olabilecek bir hadisedir. Barış sürecinde tüm vatandaşların desteğine ihtiyaç vardır” ifadelerini kullandı. Yapılan konuşmaların ardından Bem-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Tarkan Zengin tarafından ‘Etkili Sendikacılık’ konusunda bir seminer verildi.

 

Güncelleme Tarihi: 14 Mart 2013, 17:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER