banner211

Sebze halinin bitişiğindeki iş yerleri yıkıldı

Van’da sebze ve meyve halinin bitişiğindeki metruk işyerleri, Van Büyükşehir Belediyesi tarafından yıkılıyor.

Sebze halinin bitişiğindeki iş yerleri yıkıldı

Van Büyükşehir Belediyesi’nin kent estetiği ile ilgili çalışmaları aralıksız devam ediyor. Bu kapsamda Soydan Kavşağı ile Sebze Hali Kavşağı arasındaki 2,5 kilometrelik alanda uygulayacak prestij caddenin yapımına başlamadan önce yıllardır kötü bir görüntüye neden olan sebze ve meyve halinin bitişiğindeki dükkanların akıbeti belli oldu. 2000’li yılların hemen başında yapılan 70 adet işyerinin yıkımı için Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez talimat verdi. Yapılan çalışma sonrasında bazıları halen kullanılan işyerlerinin boşaltılması yönünde tebligatlar yapıldı. Ardından da Fen İşleri Daire Başkanlığının gözetiminde işyerlerinin yıkımına bugün başlandı. Yaklaşık 2 bin 500 metrekare olan alan kısa bir süre sonra başlayacak Soydan Kavşağı ile Sebze Hali Kavşağı arasındaki prestij cadde kapsamında yeşil alan olarak kullanılacak.

İHLAS HABER AJANSI

Güncelleme Tarihi: 30 Mayıs 2020, 18:36
YORUM EKLE
YORUMLAR
SAYIN VALİMİZE ARZ
SAYIN VALİMİZE ARZ - 8 ay Önce

Sebze -meyve hali başka bir yerde yapılsın. Şimdiki sebze halinin yeri o mahalleler için PARK/YEŞİL ALAN YAPILSIN. Yıkılan kulübelerin yerleri, sebze halinin yeri , ordaki caminin bahçesi birleştirilirse, orda yapılması düşünülen prestij caddeyi tamamlayan hoş bir park ortaya çıkar. O mahallelerin parkları yok. Hakkari ve İran istikametinden şehir girişi olan o bölge göz alıcı bir güzelliğe kavuşur. Lütfen bu önerimiz dikkate alınsın efendim.

SAYIN VALİMİZE ARZ
SAYIN VALİMİZE ARZ - 8 ay Önce

30 dönümlük büyük ve modern bir SEBZE- MEYVE HALİ YAPILMALI. Van'ın 50 yıllık ihtiyacını görür. Bu hal ihtiyacı karşılamıyor, köhne, berbat ve kuytu bir halde.

banner201