banner211

SEBZE YETİŞTİREREK ÇOCUKLARINI OKUTUYOR

Van’ın ikamet eden 48 yaşındaki Tahir Can, yıllardır yetiştirdiği soğan, turp, maydanoz ve marul gibi yeşillikleri satarak geçimini sağlarken, elde ettiği gelirle de 4 çocuk okutuyor.

SEBZE YETİŞTİREREK ÇOCUKLARINI OKUTUYOR

Van’ın ikamet eden 48 yaşındaki Tahir Can, yıllardır yetiştirdiği soğan, turp, maydanoz ve marul gibi yeşillikleri satarak geçimini sağlarken, elde ettiği gelirle de 4 çocuk okutuyor


İpekyolu ilçesi Şabaniye Mahallesi’nde oturan Tahir Can, yaz aylarında yetiştirdiği yeşilliklerle geçimini sağlıyor. Sofraların vazgeçilmez mezeleri olan soğan, turp, maydanoz ve marul başta olmak üzere birçok ürün yetiştiren Can, bugüne kadar hiç kimseden destek almadan çocuklarını okutmaya çalışıyor. 5 çocuk sahibi olan Can, biri üniversitede olmak üzere 3 öğrenci daha okutuyor. En büyük oğlu işsiz olan Can, tüm zorluklara rağmen çocukları için durmadan çalışıyor. Yaz aylarında iyi mahsul aldığını ve bu mahsulden elde ettiği gelirle hem geçimini sağladığını hem de çocuklarını okuttuğunu anlatan Can, “Ben hayatım boyunca hiçbir yerde çalışmadım. Hep kendi imkanlarımla geçim kaynağımı sağlamaya çalıştım. Babamdan kalma arsamızı bostana çevirerek yıllarca bu ürünleri yetiştirdim. Bu ürünler sayesinde çocuklarımı okutmaya çalıştım. Tabi yine de zor oluyor ama çok şükür rabbim yardım ediyor. Bostan sayesinde bir oğlumu okutarak üniversiteye kadar getirttim. Diğer 3 çocuğum ise ilkokul ve ortaokulDA okumaktadırlar. En büyük oğlum ise işsiz. Bende şu an işsizim. Tek geçim kaynağımız yaz aylarında ekip sattığımız bu bostandaki ürünler. Her yıl bu bostanı baştan aşağıya ekiyorum hiçbir destek almadan ve elde ettiğim gelirle de geçinmeye çalışıyorum. Daha büyük imkanlarım olursa bu işi daha geniş kitlelere yaymak için elimden gelenin en iyisini yapacağıma inanıyorum. Çünkü ben yıllardır bostancılık işindeyim. Hangi mahsulün daha iyi olacağını çok iyi bilmekteyim. Daha büyük imkanlara sahip ve bu işi yapmak isteyenlerle tecrübelerimi paylaşmak ve birlikte çalışmak istiyorum. Kış aylarında da hayvan keserek geçimimi sağlamaya çalışıyorum. Bu aylarda kilo işi et satıyorum. Bende et talebinde bulunanların doğrultusunda hayvanı kesip kilo işi et satıyorum” dedi.

Güncelleme Tarihi: 12 Mayıs 2016, 14:41
YORUM EKLE

banner201