Şehit güvenlik korucu Kılağus için mevlit okutuldu

Van'ın Edremit ilçesinde evine gittiği sıra PKK üyeleri tarafından şehit edilen güvenlik korucusu Fuat Kılağus için mevlit okutuldu.

Şehit güvenlik korucu Kılağus için mevlit okutuldu

ŞEHRİVAN HABER: Van'ın Edremit ilçesinde evine gittiği sıra PKK üyeleri tarafından şehit edilen güvenlik korucusu Fuat Kılağus için mevlit okutuldu.

Bölücü terör örgütü PKK üyeleri tarafından 16 Mart 2018 tarihinde düzenlenen suikast sonucu evinin önünde şehit edilen güvenlik korucusu Fuat Kılağus şehadetinin birinci yılında dualar ile anıldı. Van’ın Çatak ilçesi nüfusuna kayıtlı ve 1977 doğumlu olan Fuat Kılağus 1999 yılında güvenlik korucusu olarak göreve başladı. Yıllarca bölücü terör örgütü ile olan mücadelede kahramanca Aktif Rol Alan Fuat Kılağ us, son olarak 16 Mart 2018 günü saat 21:00 sıralarında Edremit ilçesi Selahaddin Eyyübi Mahallesi’nde bulunan evine girerken hain PKK terör örgütü üyeleri tarafından kendisine yapılan silahlı saldırı sonucu hayatını kaybederek şehit oldu. Evli ve altı çocuk babası olan Fuat Kılağus şehadetinin birinci yıldönümünde il ve ilçe protokolü ile çok sayıda vatandaşın katılımı ile Edremit ilçesinde bulunan yukarı su deposu camiinde öğle namazı sonrası okunan mevlit ve dualarla anılarak, katılan vatandaşlara lokma dağıtıldı.

ŞEHRİVAN GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER