banner166

Servet Yenitürk: Vanspor'a ya kayyum atanacak ya da devam edeceğiz

Vanspor Olağan Kongresi, bugün yapıldı. Tüzük gereği yeni yönetim belirlenemeyince, mevcut yönetim ile yola devam edilmesi kararlaştırıldı.

Servet Yenitürk: Vanspor'a ya kayyum atanacak ya da devam edeceğiz

Kongre, divan heyetinin oluşturulması, saygı duruşu ve İstiklalal Marşı'nın okunması ile başladı. Yoklama ve açılış sonrası divan heyetinin teşekkülüne gidildi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından, yönetim kurulu ve mali raporlar okunup onandı.Ardından seçimlere gidilmesi kararlaştırıldı.

Murat Çevik kongreyi terk etti!

Ancak, söz almak isteyen Başkan Adayı Murat Çevik ve beraberindekiler, Genel Kurulu idare eden Divan Heyeti'nde mevcut yönetimden Süleyman Can'ın olmasına itiraz etti. Kulübün şu anki mali tablosu hakkında açıklama yapmak isteyen Çevik'e izin verilmeyince listesindeki isimlerle birlikte salonu terk etti. Murat Çevik bu olayla birlikte başkan adaylığından da çekilerek konuyu mahkemeye taşıyacağını belirtti. 

Turgut Lenk'in listesi kabul görmedi!

Seçimlerde Başkan Adayı Turgut Lenk listesini sundu, ancak listede eksiklikler vardı. Söz konusu liste eksikliklerden dolayı kabul görmedi ve mevcut yönetim kurulunun devam etmesi kararlaştırıldı.

Kulübün mevcut başkanı Servet Yenitük, kongre sonrası yaptığı basın açıklamasında Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Emin Bilmez ile görüşeceklerini açıkladı.

Ya kayyum atanacak yada devam edeceğiz

Yenitürk yaptığı açıklamada, adayları reklam yapmakla suçlarken "Ya kayyum atanacak yada göreve devam edeceğiz. Pandemiden dolayı 3 aylık süreçte yeni bir kongre yapılamayacak. Bu sebepten dolayı Vali bey ile görüşüp devam edip etmeyeceğimizi açıklayacağız" dedi.

İdareyi biz sağlayacağız

Vanspor'da sözleşmesi biten futbolcuların yeni seçilecek başkanı beklediğini kaydeden Yenitürk, "Bu süreçte yeni bir kongre gerçekleşinceye kadar takımdaki idareyi biz sağlayacağız. Bugünden itibaren futbolcularla görüşmelere başlayacağız" dedi.

(Van Havadis)

Güncelleme Tarihi: 15 Ağustos 2020, 19:04
YORUM EKLE
YORUMLAR
zafer
zafer - 2 ay Önce

başkan vali seni kabul etmez çünkü sen vanspor üzerinde iddaa oynadın uşakspor maçını bilerek verdin

Esnaf
Esnaf - 2 ay Önce

Senin ticaretin yüzünden van esnafı yardım etmiyor takımı kendi adına kullanıyorsunuz van spor sevgisi yok yazik.

vansporlu
vansporlu - 2 ay Önce

bitir iyice servet senin bu memlekette aslında bir dakika bile barınmaman lazım ama malesef sesiz bir kent burası iyice talan et senaryo güzel tektek sattın yedin neler yaptığın aslında belli ama hesap soracak bir yiğit yok bu kent te sür atını tam bir ömer gülüştür

MEHMET SELİM SEVEN
MEHMET SELİM SEVEN - 2 ay Önce

EN MANTIKLISI KAYYUM ATANMASI.

Seninleyiz
Seninleyiz - 2 ay Önce

Helal olsun başkanim seninleyiz

İzet karul
İzet karul - 1 ay Önce

Vanspor sevdalisi biri olarak vanin her maçina gidiyorum ama bu seğtakar kayumcu servet başkan olduğu sürece hiç bir maça gitmiyecem