banner150

Silahlı saldırıya uğrayan AK Parti’li toprağa verildi

Merkez Edremit ilçesindeki evinin önünde düzenlenen silahlı saldırı sonucu yaralanan ve kaldırıldığı hastanede hayatını kaybeden AK Parti’li Abdulcelil Tuci, gözyaşları arasında toprağa verildi. 

Silahlı saldırıya uğrayan AK Parti’li toprağa verildi

ŞEHRİVAN HABER: MERAL YILDIZ-ERDAL ERBAŞ

Van’ın merkez Edremit ilçesindeki evinin önünde düzenlenen silahlı saldırı sonucu yaralanan ve kaldırıldığı hastanede hayatını kaybeden AK Partili Abdulcelil Tuci, gözyaşları arasında toprağa verildi. Cenaze töreni sonrası açıklama yapan AK Parti Van İl Başkanı Kayhan Türkmenoğlu, “Yapılan bu saldırıyı biz nefretle kınıyoruz. Terör örgütü bağlantısı olabilir. Bir infaz olduğu için büyük ihtimal de saldırının terör örgütü bağlantılı olduğunu düşünüyoruz.” Dedi.

Edremit ilçesine bağlı Eminpaşa Mahallesi’nde 4 Mayıs günü çocuğunu okula götürürken, saat 06.30 sıralarında silahlı saldırı sonucu ensesinden vurularak ağır yaralanan AK Partili Abdulcelil Tuci, dün akşam tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Tuci için ilçedeki Hacı Mehmet Yurt Camii'nde öğle namazını müteakip cenaze namazı kılındı.

“KARDEŞİMİZE HAİNCE BİR SALDIRI GERÇEKLEŞTİRİLDİ”

Cenaze namazı sonrası gazetecilere açıklamalarda bulunan AK Parti Van İl Başkanı Kayhan Türkmenoğlu, suikast sonucu gerçekleştirilen silahlı saldırının terör örgütü bağlantılı olduğunu düşündüklerini belirtti. Türkmenoğlu, “AK Parti önceki dönem meclis üyesi ve Edremit İlçe Başkanlığı Yönetim Kurulu Üyesi Abdulcelil Tuci kardeşimize haince bir saldırı gerçekleştirildi. Çocuğunu okula göndermek için hazırlık yaptığı saat 06.30 sıralarında suikast sunucu ensesinden vuruluyor. Kaldırıldığı hastanede 3 gün boyunca hayat mücadelesi verirken maalesef hayatını kaybetti” dedi.

“SALDIRI TERÖR ÖRGÜTÜ BAĞLANTISI OLABİLİR”

Saldırının terör örtüyle bağlantılı olabileceğine dikkat çeken Türkmenoğlu, “Emniyet Müdürlüğümüz ile ilgili kurumlarımız gerçekleştirilen saldırıyı yakinen takip ediyorlar. Yapılan bu saldırıyı biz nefretle kınıyoruz. Terör örgütü bağlantısı olabilir. Bir infaz olduğu için büyük ihtimal de saldırının terör örgütü bağlantılı olduğunu düşünüyoruz. Buradan da tüm terör örgütlerini lanetliyoruz” diye konuştu.

SALDIRI ÇOCUĞUNUN GÖZÜ ÖNÜNDE YAPILDI

Saldırının çocuğunun gözleri önünde yaşandığını ve bunun kabul edilemeyecek bir durum olduğunu dile getiren Türkmenoğlu, “Bu alçakça bir saldırıdır. Hatırlanacağı üzere, önceki dönemlerde parti mensuplarımıza karşı böyle saldırılar düzenlendi. Hatta yakın geçmişte 17 Mart tarihinde gençlik kolları başkan yardımcımıza da bir saldırı gerçekleştirilmişti. O da şanslıydı saldırıdan ucuz kurtuldu. Ben bu vesileyle alçakça saldırı sonucu hayatını kaybeden Abdulcelil Tuci kardeşimize Allah'tan rahmet, tüm teşkilat mensuplarımıza ve ailesine de başsağlığı diliyorum.” Dedi.

Çok sayıda AK Parti teşkilat mensubu ve vatandaşın katılımıyla kılınan cenaze namazının ardından Tuci’nin cenazesi, Selimbey Mahallesi Mezarlığında gözyaşları arasında toprağa verildi.

İHLAS HABER AJANSI

Güncelleme Tarihi: 07 Mayıs 2019, 17:27
YORUM EKLE

banner153