Sinan Aslan: “İpekyolu hak ettiği hizmete kavuşacak”

Van’ın İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Sinan Aslan, her zaman halkın ve esnafın yanında olmaya çalıştığını belirterek, “İpekyolu hak ettiği hizmete kavuşacak” dedi.

Sinan Aslan: “İpekyolu hak ettiği hizmete kavuşacak”

Başkan Vekili Sinan Aslan, beraberindeki İl Defterdarı ve Belediye Başkan Yardımcısı Vekili Murtaza Kamar ve ilgili birim müdürleriyle şehir merkezinde vatandaşların uğrak noktalarından olan Sanat Sokağı başta olmak üzere PTT Caddesi, Kuş Kafesi Sokağı, Şemsiyeli Sokak ve Nur Baba Sokaktaki esnafla bir araya geldi. Vatandaşların sorunlarını bizzat yerinde dinleyen Aslan, esnaflarla yakından ilgilenerek, yapılması gereken çalışmalar hakkında birim müdürlerine gerekli talimatları verdi.


Özellikle Sanat Sokağı’nda uzun zamandır halkın nazarında kötü imaj bırakan seyyar satıcı sorunu ve kaldırım işgaliyle ilgili gerekli önlemlerin alınması konusunda birim müdürlerine gerekli hassasiyetin gösterilmesini isteyen Başkan Vekili Sinan Aslan, incelemelerin amacının sorunları yerinde görüp esnaf ve vatandaşlarla istişare etmek olduğunu kaydetti. Aslan, “Sanat Sokağı ve devamında bulunan diğer sokaklarımız için gerekli çalışmaları yapıyoruz. Burada özellikle sizlerle buluşarak sizlerin de görüşlerini almak istiyoruz. Sizler burada vergi veren, kira ödeyen, istihdam sağlayan, işverenler olarak her türlü zorluğa göğüs geriyorsunuz. Birçok sıkıntıyla karşı karşıya kalıyorsunuz. En azından bizde burada sizlerle bir araya gelerek yanınızda olduğumuzu gösterip, çalışacağımız projelerde sizlerden gelen talepleri de dikkate alarak şehrimize yakışacak çalışmalar sunmak istiyoruz” dedi.


Başkan Vekili Sinan Aslan, halkla bütünleşerek yapılacak hizmetlerin daha verimli ve isabetli olacağını ifade ederek, “Her zaman halkımızın ve esnafımızın yanında olmaya çalışıyoruz. Fırsat buldukça sizleri ziyaret edip, üzerimize düşen hizmetleri yapmanın gayreti içinde olacağız. Yapacağımız hizmetlerin süreklilik sağlaması ve korunması konusunda sizlere de görevler düşüyor. Bu bilinç ve şuurla elbirliği yaparak, ilimizin hak ettiği değere kavuşmasına destek olalım” ifadelerini kullandı.
Esnaf ve vatandaşlar ise, belediyenin yaptığı çalışmalardan memnuniyet duyduklarını, İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Sinan Aslan’ın samimiyetle sorunlarını dinlemesinden dolayı mutlu olduklarını belirterek, teşekkürlerini sundular.

İHLAS HABER AJANSI

YORUM EKLE
YORUMLAR
Güzel ve Gelişmiş bir İpekyolu, modern ve Gelişmiş bir VAN...
Güzel ve Gelişmiş bir İpekyolu, modern ve Gelişmiş bir VAN... - 7 ay Önce

Sayın kaymakamım ilginize teşekkürler... Gerçekten de birim amirlerinden en alt personele kadar, temizlik görevlilerinden zabıta personellerine kadar tüm amir, memur ve işçilerin büyük bir istekle, hırsla ve heyecanla çalışması, işine dört elle sarılması gerekir. Bir şehir, bir ülke dürüst, çalışkan ve işini aşkla yapan insanlar sayesinde ilerler. Bu konularda teşkilata güzel bir disiplin ve işleyiş kazandıracağınıza inanıyorum.

Hizmetlere gelince malumunuz nice eksik ve nice ihtiyaç var. Sözü uzatmaya gerek yok. Sadece son bir yılda Şehrivan Haber Sitesinde çıkan onlarca haber ve yorum durumu açıklamaya yeter. 2020 yılı ilçemiz, ilimiz ve ülkemiz için sıçrama yılı olsun. İlçemiz ve ilimizin her tarafı gerek belediye hizmet ve yatırımları, gerçekse de diğer kurumların hizmet ve yatırımları açısından adeta bir şantiyeye dönsün. Bu ümit ve bu temennilerle başarılar...