banner166

SMMMO'DA 'ÖDEMELERİN TEVSİKİ' SEMİNERİ

Van Serbest Muhasebeciler Mali Müşavirleri Odası (SMMMO) tarafından ‘Ödemelerin ve Tahsilatların Tevsiki’ semineri düzenlendi.

SMMMO'DA 'ÖDEMELERİN TEVSİKİ' SEMİNERİ

Van Serbest Muhasebeciler Mali Müşavirleri Odası (SMMMO) tarafından ‘Ödemelerin ve Tahsilatların Tevsiki’ semineri düzenlendi. 

 

Odada düzenlenen seminerde açılış konuşmasını yapan SMMMO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Şahin, 2016 yılının hem Türkiye’ye hem de dünyaya barış, sağlık ve huzur getirmesini diledi. Eğitimlerin meslek için önemli olduğunu ve bu nedenle 2016 yılı içerisinde de imkanları çerçevesinde her ay periyodik olarak ihtiyaç duyulan konularda eğitimlerin verileceğini ifade eden Şahin, bu eğitimlerin mesleki aydınlanma ve kaliteli hizmet getireceğini söyledi. 2015 yılının çok yoğun bir tempoyla geçtiğini ifade eden Şahin, “E-fatura, E-arşiv, E-tebligat, defter tasdikleri ve yazar kasa kullanma süresi gibi işlemlerin yılsonuna denk gelmesi hayli sorunlu olmuştu. Bizler baştan beri şunu söylüyoruz. Maliye bürokrasisi, bu konuları meslek camiamızda müzakere edebilseydi, uygulamada sorunlar minimum düzeye inebilirdi. Onun için bu gibi işlerin meslek örgütümüzle müzakere edilmesi halinde sonuçları daha verimli olacağı görülecektir” dedi.

 

Daha önceki sıkıntı ve sorunlarının 2016 yılında da devam edeceğini dile getiren Şahin, “Bunun yanında haksız rekabet, yazılım ve etik eğitimlerle bizlerde kendi iç sorunlarımızı gidermeye çalışıyoruz. Bu nedenle bugün burada ‘Etik eğitim taahhütnamesini’ takdim edeceğiz. Meslek etiği, bir mesleğin icrası esnasında toplum yararına uyulması gereken davranış kuralları olarak tanımlanabilmektedir. Meslek etiğinin önemli yanlarından biri de; dünyanın neresinde olursa olsun, aynı meslekte çalışan bireylerin bu davranış kurallarına uygun davranmaları gerekmektedir. Onun için odamızda bugüne kadar 90 meslektaşımız etik eğitimlerden başarı ile geçerek belgelerini almış ve alacaklardır. Geri kalan arkadaşlarımızın da etik eğitimlerden geçmesini umut ediyor, başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.

Etik eğitim sertifikalarının verilmesi ile devam eden program, Yeminli Mali Müşavir (YMM) İlhan Güneri tarafından verilen ‘Ödemelerin ve Tahsilatların Tevsiki’ semineri ve plaket töreni ile sona erdi. 

Güncelleme Tarihi: 15 Ocak 2016, 09:56
YORUM EKLE