SOĞANDA'DAN SUÇ DUYURUSU

AK Parti Van İl Başkanı Zahir Soğanda, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusunda bulundu.

SOĞANDA'DAN SUÇ DUYURUSU

AK Parti Van İl Başkanı Zahir Soğanda, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusunda bulundu.

 

Van Adalet Sarayı önünde bir basın açıklaması yapan AK Parti Van İl Başkanı Zahir Soğanda, son dönemlerde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu başta olmak üzere çeşitli parti yetkilileri tarafından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan aleyhinde sarf edilen sözler olduğunu belirterek, bununla bir algı operasyonu oluşturulduğunu söyledi.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın itibarının zedelenmeye çalışıldığını ifade eden Soğanda, şöyle konuştu: “Özellikle son dönem CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, halk tarafından yüzde 52 oyla seçilmiş olan Cumhurbaşkanımız hakkında büyük hakaretlerde bulunmakta ve hakaretvari sözler sarf etmektedir. Yıllarca AK Parti Genel Başkanlığı, Türkiye Cumhuriyeti Başbakanlığı yapmış olan Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçen sene ilk defa halk tarafından Cumhurbaşkanı seçildi. Kılıçdaroğlu’nun Sayın Cumhurbaşkanına karşı yapmış olduğu bu hakaret dolu sözleri kendisine iade ediyoruz. Bu sözler sadece Cumhurbaşkanımıza karşı yapılmamış, aynı zamanda bize ve kendisine oy veren milyonlarca vatandaşa karşı yapılan hakarettir. Bu nedenle biz Kılıçdaroğlu’na; Cumhurbaşkanımıza yapmış olduğu hakaretten dolayı Türk Ceza Kanununun 299’uncu maddesi gereğince suç duyurusunda bulunuyoruz ve cezalandırılmasını istiyoruz. Biz şu an cumhuriyet başsavcılığına suç duyurusunda bulunduk. İnşallah bu dalga dalga yayılacaktır ve bunun akabinde diğer tazminat haklarımızda saklı tutuyoruz.” 

Güncelleme Tarihi: 30 Ocak 2016, 09:47
YORUM EKLE