Son dakika: Bakan Koca açıkladı: Hafta sonuna kadar laboratuvar sayısı 16'ya çıkacak

Türkiye'de vaka sayının artması nedeniyle alınabilecek yeni tedbirler ve pozitif vakaların durumunun ele alındığı Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısı sona erdi. Toplantı sonrası Bakan Fahrettin Koca açıklamalarda bulundu. Koca laboratuvar sayısının 16'ya çıkacağını söyledi. Koca, "Şu anda pozitif çıkan yeni vakalarımız var ancak henüz analiz edilmekte olan numunelerimiz mevcut." dedi. Şu ana kadar can kaybı olmadığını dile getiren Koca, "Şu ana kadar herhangi bir can kaybı olmadı. Bu, olmayacağı anlamına gelmez. Çünkü solunum sıkıntısı olan hastalarımız var." ifadelerini kullandı. Koca ayrıca 6 ülkeye daha uçuşların durdurulduğunu açıkladı.

Son dakika: Bakan Koca açıkladı: Hafta sonuna kadar laboratuvar sayısı 16'ya çıkacak

Türkiye'de vaka sayının artması nedeniyle alınabilecek yeni tedbirler ve pozitif vakaların durumunun ele alındığı Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısı sona erdi. Toplantı sonrası Bakan Fahrettin Koca açıklamalarda 

Türkiye'de vaka sayının artması nedeniyle alınabilecek yeni tedbirler ve pozitif vakaların durumunun ele alındığı Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısı sona erdi.Toplantı sonrası Bakan Fahrettin Koca açıklamalarda bulundu.


Bakan Koca'nın açıklamalarından satır başları;

Coronavirüs tehlikesine karşı verdiğimiz mücadelede en güçlü ortaklarımızdan birinin siz değerli medya mensuplarını olduğunu belirtmiştik.

Sabah sahte bir belge üretilip yayıldı. Kamuoyuna gizli diye sunuldu. Tümüyle uydurmaydı. Panik duygusaldır akla uygun değildir. Sağ duyulu olmalıyız, akılla hareket etmeliyiz. Tedbir ve panik birbirinin zıttıdır.

Normal hayatlarımıza döneceğiz.

Laboratuvar sayısı 6'dan 16'ya çıkacak.


Yarın 08.00 itibarıyla İngiltere, İsviçre, Suudi Arabistan, Mısır, İrlanda ve Birleşik Arap Emirlikleri'ne uçuşlar duracak. Uçuş yasağı uyguladığımız ülke sayısı 20'ye çıktı.


Şu anda pozitif çıkan yeni vakalarımız var ancak henüz analiz edilmekte olan numunelerimiz mevcut.

Şu ana kadar herhangi bir can kaybı olmadı. Bu, olmayacağı anlamına gelmez. Çünkü solunum sıkıntısı olan hastalarımız var.

Bugünler böyle sürüp gitmeyecek, çok geçmeden normal hayatlarımıza dönmüş olacağız.

Güncelleme Tarihi: 17 Mart 2020, 09:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER