banner211

Son dakika: Erdoğan'dan vatandaşa uyarı: Çok ama çok dikkat edin!

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, anne ve babasının kabirlerini ziyaret etti. Kabir ziyareti sonrası basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Kurban bayramı öyle bir döneme denk geldi ki Ayasofya Camii de açıldı. Bizim için müjde. Koronavirüse vatandaşlarımız çok ama çok dikkat etmeli' dedi.

Son dakika: Erdoğan'dan vatandaşa uyarı: Çok ama çok dikkat edin!


Cumhurbaşkanı Erdoğan, eşi Emine Erdoğan ile öğle saatlerinde Kısıklı'daki konutundan çıkarak, Karacaahmet Mezarlığı'na gitti.

Erdoğan, annesi Tenzile Erdoğan ve babası Ahmet Erdoğan'ın mezarlarını ziyaret ederek, dua etti. 

Ziyaret sonrası Başkan Erdoğan'ın şu açıklamalarda bulundu; 

"Her şeyden önce tüm milletimin, İslam dünyasının Kurban Bayramlarını tebrik ediyorum. Birlik ve beraberliğin müjdecisidir. İnsanlığın sıkıntı yaşadığı böyle bir dönemde Kurban Bayramımız da buna vesile teşkil edecektir. 

Aynı zamanda kurbanla beraber fakir fukara, dar gelirli, yoksul kurbanlarımızın etiyle de evler şenlenecektir. Bu yıl Kurban Bayramı öyle bir döneme rastladı ki, aynı zamanda Ayasofya Camii'mizin açılışıyla örtüştü. Bu da bizim için ayrı bir müjde.

Ben bu vesile ile tüm milletimin Kurban Bayramını tebrik ediyorum. 

"ÇOK AMA ÇOK DİKKAT ETMELİYİZ"

Ama Koronavirüs olayına da bu bayramda çok ama çok dikkat edilmesini milletimden rica ediyorum. Özellikle temizlik, maske, mesafeye çok dikkat edeceğiz.

Limiti iyice aşağıya çekmemiz lazım ki şu beladan kurtulalım." 

HABER7

YORUM EKLE

banner201