banner211

Tanesi 2 bin liradan satılan balıklara yoğun ilgi! Kapış kapış gidiyor

Kahramanmaraş'ta balık pazarında satışa sunulan 80 kilogramlık yayın balıkları vatandaşlardan yoğun rağbet görüyor. Tanesi iki bin liradan satışa sunulan balıklar, İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa gibi illere de gönderiliyor.

Tanesi 2 bin liradan satılan balıklara yoğun ilgi! Kapış kapış gidiyor

Kahramanmaraş'taki baraj göletlerinde tutulan yaklaşık bir buçuk metrelik yayın balıkları, satışa sunulduğu balıkçı esnafında vatandaşların ilgisini çekti.

Kahramanmaraş sabit balık pazarındaki bir esnafta satışa sunulan yayın balıklarının her biri yaklaşık 80 kilogram gelirken, tanesi ise iki bin liradan satışa sunuldu. Dev balıkları gören çevredekiler, ellerine cep telefonu alarak fotoğraf çektirmek istedi.

DİĞER İLLERE DE GÖNDERİLİYOR

Kentte balık üretim ve tüketiminin fazla olması insanların balığa olan ilgisini de artırdığını ifade eden balık pazarı esnaflarından İbrahim Sarı, "Soğuk sularda yetişen yayın balıklarıdır bunlar ve yaklaşık 150 kilograma kadar olabiliyor. Şuan burada sergilediğimiz balıkların kilogramı 25 lira ve ağırlıkları ise ortalama 80 kilogram. Buradaki baraj göletlerinde ve üretim tesislerinde çıkan balıklarımız esnaf olarak satıyoruz. İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa gibi illere gönderiyoruz" dedi.

SON DAKİKA

YORUM EKLE

banner201